H Bart Geplaatst: 29 mei 2018 Geplaatst: 29 mei 2018 Goedemorgen, Ik ben Bart woonachtig in Noord-Oost Brabant.Ben van nature ondernemend ingesteld en kan toch wel zeggen lichtelijk geactiveerd door de AH moestuintjes om me er meer in te verdiepen en het plezier van de moestuin te mogen ervaren.Schoonouders zijn ook erg van de gezonde producten en eerder zelf jam maken van vruchten dan kopen in de winkel wat zorgt voor een gedeelde mening en goede steun in mijn ideeën. Momenteel zijn we aan het kijken naar een woning om te kopen (wonen nu nog in een huur woning) wat me eigenlijk een beetje tegen houdt een kas te kopen/makenJa maken ben zelf interieurbouwer en ben daardoor wat eigenwijs, vind de aluminium/glas kassen erg duur en denk dan dat moet ik van goed behandeld hout zelf ook kunnen.De mogelijk koop van een his houdt me ook tegen om te investeren in een kas. Gelukkig hebben we een mooie tuin met voldoende grond en een mooie grote vensterbank op het WZW wat goed werkt voor het voorplanten binnen. Ik zie veel termen en rassen voorbij komen en zo diep zit ik nog niet in de materie. Wat heb ik nu dan wel staan: Volle grond:PuntpaprikaCourgetteKomkommerVeldslaWortelsHerfstpreiuien Binnen voorgeplant:cherry tomaatjes Chinese boontjesTomaten (heb een tomaat uit de winkel open gesneden, zaadjes eruit gehaald laten drogen en gezaaid als experiment)Paprika (heb een gele paprika uit de winkel open gesneden, zaadjes eruit gehaald laten drogen en gezaaid als experiment)Galia meloen (heb een meloen uit de winkel open gesneden, zaadjes eruit gehaald laten drogen en gezaaid als experiment) Nog te planten dit weekend: stamboon (moet de bamboe constructie nog gaan maken, stokken liggen klaar) Het meeste wat buiten staat ik redelijk volgens de moestuin schema’s optijd geplant denk ik , wat binnen staat is wat laat maar ben ook nog echt een “groentje” wat natuurlijk een toepasselijke term is in deze wereld Ik ga dit jaar veel meelezen en ervaring opdoen en mogelijk een blogje bij houden met foto’s en ervaringen waar dan hopelijk nuttige toevoegende reactie bij komen Groet Bart Wij hebben het meeste afgezet ivm veel wilde konijnen in de tuin De Courgette bak De bak waar we sla/wortel/komkommer/ui/prei hebben staanDe puntpaprika bak, te vroeg uitgeplant en te dicht op elkaar wellicht (al doende leert men, is inmiddels nog ong de helft van over die wel doorzet Quote Ambitie zorgt voor bloei !
Patrijs Geplaatst: 29 mei 2018 Geplaatst: 29 mei 2018 Welkom Bart, Met deze tropische dagen zal alles hard gaan groeien. Quote De moestuin van Patrijs
TheoHo Geplaatst: 29 mei 2018 Geplaatst: 29 mei 2018 Hoi Bart, Welkom! Vraagje: zie ik dat je 11 courgettes hebt gepland? Daar kun je even mee vooruit zeg, een je kennissen en familie etc. ook Quote
H Bart Geplaatst: 29 mei 2018 Auteur Geplaatst: 29 mei 2018 Dank je Patrijs, de foto's zijn al van een week of 3 geleden dus alles begint zeker mooi op te komen. Ja Theo, 11 courgette planten en binnen nog 4 stekken staan, als je begint dan is in mijn ogen de courgette het makkelijkste om zeker iets te laten lukken We maken er veel soep van (vorig jaar tenminste dan) en eten het veel door verschillende gerechten en ja maken er ook familie en vrienden blij mee Quote Ambitie zorgt voor bloei !
Patrijs Geplaatst: 29 mei 2018 Geplaatst: 29 mei 2018 Ik reken per plant op een (jonge) courgette elke twee dagen.Dan zit jij al snel op 5 courgettes per dag. Dat is leuk uitdelen. Mijn buurman had ook ruim een dozijn planten staan, hij ging met zijn oogst op de zomermarkt staan. Hij zit nu op de Bahama's. Quote De moestuin van Patrijs
H Bart Geplaatst: 30 mei 2018 Auteur Geplaatst: 30 mei 2018 haha Dank RobO ! Wat een begin op het forum... de courgette jongen has arrived !Leuk die interactie hier ! Quote Ambitie zorgt voor bloei !
TheoHo Geplaatst: 30 mei 2018 Geplaatst: 30 mei 2018 Hoi Bart, Nou, jij bent in elk geval een man met een (courgette) hobby . Nog wel een puntje: tenzij de foto met een drone of sateliet is gemaakt, vrees ik dat de plantjes best dicht op elkaar staan. Ik ben bepaald geen kenner, maar Diana - die zelfs een moestuin over haar mooiemoestuin.nl bijhoudt - lijkt dat wel te zijn. Zij schrijft dat 1 plant circa 2 m2 nodig heeft. Komt dat een beetje met jouw bakken overeen groetjes, Theo Quote
Patrijs Geplaatst: 30 mei 2018 Geplaatst: 30 mei 2018 Ik zou per plant 1m2 rekenen, maar mochten zee te groot worden dan kan je altijd nog uitdunnen. Quote De moestuin van Patrijs
H Bart Geplaatst: 31 mei 2018 Auteur Geplaatst: 31 mei 2018 Dag Theo, Ze zijn niet met een drone gemaakt maar vorig jaar hadden we enkel courgette voor het eerst geprobeerd en toen ging dit net goed...Misschien niet ideaal maar als we dat gaan aanhouden dan hou ik geen tuin meer over.Gok dat dit wat krap is maar denk ongeveer 4x4 te hebben bij de bak waar er 8 planten staan. Volgend jaar houden we het op 4st wat meeeer dan voldoende is en komt er nog meer variatie Quote Ambitie zorgt voor bloei !
Aanbevolen berichten
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.