Ruitertje Geplaatst: 8 januari 2012 Geplaatst: 8 januari 2012 Weet iemand waar ik watermeloenplantjes kan kopen en heeft iemand tips voor watermeloen kweken? Quote Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.
Guus D Geplaatst: 8 januari 2012 Geplaatst: 8 januari 2012 Ik denk dat je in het begin van het seizoen plantjes kunt kopen in het tuincentrum Quote Omdat het kan.
Ruitertje Geplaatst: 8 januari 2012 Auteur Geplaatst: 8 januari 2012 Bedankt, ik ga eens kijken in de tuincentrum's in de buurt. Quote Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.
Ruitertje Geplaatst: 8 januari 2012 Auteur Geplaatst: 8 januari 2012 Bedankt, ik ga eens kijken in de tuincentrum's in de buurt. Quote Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.
jeanne-heijmans Geplaatst: 8 januari 2012 Geplaatst: 8 januari 2012 voor je kan oogsten duurt het 130 tot 150 dagen, verder hebben ze dezelfde voorzieningen nodig als de meloen, alleen willen ze meer warmte [nog meer] Quote
leek Geplaatst: 10 januari 2012 Geplaatst: 10 januari 2012 ik had mijn planje uit een tuincentrum gehaald. Het was wel geen succes... Plant verdroogde waar ik bijstond hoewel we een natte zomer hebben gehad en ik (naar mijn mening) voldoende water gaf. Quote
hansm Geplaatst: 10 januari 2012 Geplaatst: 10 januari 2012 Dat kan komen omdat dat soort planten nog moet afharden, worden vochtig en heel warm en snel opgekweekt en dan plotsna aankoop in wind en kouder gezet waardoor planten dan soort verwelken door de schok die ze krijgen.Beter kun je zelf zaaien op warm plekje langzaam op laten groeien, aflaten harden en dan planten Quote Players only love you when they're playing.
Ruitertje Geplaatst: 10 januari 2012 Auteur Geplaatst: 10 januari 2012 Bedankt, wat bedoel je met afharden? Klinkt stom , maar vraag het even. Quote Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.
hansm Geplaatst: 10 januari 2012 Geplaatst: 10 januari 2012 Nee geeft niet dat houd in dat je ze langzaam aan laat wennen aan andere omstandigheden buiten,Je kan bv een plantje wat in kas gekweekt is en je buiten wilt planten eerst even overdag buiten zetten en in de avond weer binnen voor ongeveer een week dat heet afharden, je went hem langzaam aan andere omstandighedenanders is de overgang te groot en kan je plant doodgaan. Quote Players only love you when they're playing.
Menph Geplaatst: 13 januari 2012 Geplaatst: 13 januari 2012 ''komkommers giet je groot, meloenen giet je dood''Â Meloenen zijn niet goed bestand tegen hemelwater en vochtige omstandigheden. In de natuur (centraal Afrika) groeit de plant alleen in het droge seizoen. Quote
Missmass Geplaatst: 19 januari 2012 Geplaatst: 19 januari 2012 Ik heb watermeloen en honingmeloen zaden gekocht en ga ze zodra ze binnen zijn planten. Eerst dus lekker rustig aan binnen opkweken. Ben erg benieuwd! Mijn plan is om ze in een grote pot te planten (circa 30 cm doorsnee) en dus niet in de volle grond. Hopelijk lukt het! Quote Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!
Missmass Geplaatst: 30 januari 2012 Geplaatst: 30 januari 2012 Heb 9 dagen geleden mijn Sugar Baby zaadjes (3 stuks) geplant en de plantjes zijn nu al zo'n 4 centimeter hoog! Hebben wel alleen nog maar kiemblaadjes, maar ik sta ervan versteld hoe rap dit gaat! Ik heb ook de honingmeloen op dezelfde dag gezaaid, maar daarbij zie ik nog niets boven de grond komen. Â Vraag aan jullie: kan ik de 3 Sugar Baby plantjes gezamelijk in een grote pot planten of moeten ze echt alle 3 apart? Ik dacht misschien dat het de bestuiving straks ten goede zou komen als ze alle 3 bijeen zouden staan en dus samen 1 grote plant zouden vormen? Quote Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!
Lisa Geplaatst: 30 januari 2012 Geplaatst: 30 januari 2012 Het zou wel kunnen om ze bij elkaar te zetten, maar dan moet je echt een grote pot hebben.Ik geloof dat je normaal voor 1 plant een pot van 20-25 liter moet hebben. Misschien dat je het voor drie planten met een 50 liter pot red, maar je kan beter voor iets groter gaan dan dat je erachter komt dat het toch te weinig is. Want om volwassen watermeloenplanten te gaan verpotten is geen pretje. Zowel voor de plant als voor jezelf niet. Voor de bestuiving komt het sowieso ten goede als je ze bij elkaar zet, meloenen en watermeloenen hebben mannelijke en vrouwelijke bloemen. Alleen aan de vrouwelijke bloemen komen vruchten (dit kan je zien aan het vruchtbeginsel, een mini watermeloentje wat al onder de bloem zit), en deze moeten uiteraard bestoven worden. Quote http://www.hobbyzaden.nlZaden te koop al vanaf 0,25 €.
Missmass Geplaatst: 30 januari 2012 Geplaatst: 30 januari 2012 Hey Lisa, ik zie nu pas dat jij degene bent van wie ik de zaden heb gekocht, wat leuk! Nou, ze doen het dus prima! Kijk: Quote Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!
Lisa Geplaatst: 10 februari 2012 Geplaatst: 10 februari 2012 Leuk om te zien dat de zaden zijn opgekomen. Doen ze het nog steeds goed? Quote http://www.hobbyzaden.nlZaden te koop al vanaf 0,25 €.
Musje Geplaatst: 11 februari 2012 Geplaatst: 11 februari 2012 Watermeloen is me nog niet gelukt, ook niet de kleinere soort (in pot in de kas). Ik heb wel een keer een kleine honingmeloen gehad, waar ik een stuk of 6 vruchten van heb gehaald. Heerlijk zoet! Ik ga het dit jaar weer proberen met een paar watermeloenzaden. Ik wil dit jaar een broeinest maken in de platte kas, zodat ik zoveel mogelijk warmte heb voor de meloenen. Â Ik ga pas zaaien in april, anders heb ik in maart een rimboe in mijn opkweekkamer Quote Maar na de winter komt de lente weer.
Missmass Geplaatst: 11 februari 2012 Geplaatst: 11 februari 2012 Ja, mijn meloenplantjes groeien nog steeds! Heb gisteren gezien dat er bij 2 stuks al echte blaadjes aan het vormen zijn! Ik heb er in het totaal nu 4, maar omdat ik ze niet gemerkt heb weet ik nu niet meer welke nu de watermeloen en welke de chanterais meloen zijn . Nou ja, zien we wel als ze verder groeien denk ik. Heb 2 grote wit gelakte kistjes (ooit een keer bij de Ikea gekocht en overgeschildert) en dat worden mijn moestuinbakken voor in de tuin. In deze bakken (40 bij 50 cm) plan ik de meloenplanten. Hebben ze alle ruimte. Quote Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!
Lisa Geplaatst: 11 februari 2012 Geplaatst: 11 februari 2012 Gelukkig verschillen de twee soorten genoeg van elkaar om eenvoudig het verschil te zien.Bovenste foto is van de Sugar Baby en de foto daaronder van de Charentais Meloen. Quote http://www.hobbyzaden.nlZaden te koop al vanaf 0,25 €.
Missmass Geplaatst: 15 februari 2012 Geplaatst: 15 februari 2012 Heb 2 van mijn (water-)meloenplantjes omgepot naar een echte pot, dus uit het plastic bekertje waar ze in zaten en naar een pot van ongeveer 20 cm diepte en 15 cm breedte. Kunnen ze weer even vooruit. Toen ik ze heel voorzichtig uit de plastic bekertjes haalde zag ik alleen wel dat hoe voorzichtig ik ook was, een beetje de wortels heb geschadigd. Nu hoop ik dat het allemaal meevalt en de plantjes gewoon doorgaan met groeien. Heeft iemand hier ervaring mee? Heb ze wel echt maar heel miniem beschadigd.. Quote Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!
Musje Geplaatst: 15 februari 2012 Geplaatst: 15 februari 2012 Dat kunnen ze wel hebben, Quote Maar na de winter komt de lente weer.
Missmass Geplaatst: 20 februari 2012 Geplaatst: 20 februari 2012 Te zien aan het blad heb ik dan in elk geval 3 charentais meloenplantjes en 1 watermeloenplantje. Ze groeien erg goed en ook de 2 die nu overgepot waren van plastic bekertje naar een echte pot hebben de verhuizing overleeft ondanks de kleine wortelbeschadiging! Quote Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!
Aanbevolen berichten
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.