Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Gewerkt!

Wat een heerlijk weer vandaag voor de moestuin! Cor ( @cobro60) en ik zijn echt de hele dag in de moestuin geweest en net thuis, Cor is alleen tussendoor even naar huis geweest om eten en koffie te maken. Was ook wel nodig want we liepen over een tapijt van onkruid, en alle gekregen plantjes van de MTFD stonden te schreeuwen om eindelijk de grond in te mogen. Cor heeft flinke lappen schoon/onkruidvrij gemaakt, en heeft meerdere keren heen en weer gesjouwd met een volle kruiwagen met onkruid. Ik heb ondertussen nog verrassend veel tomaten uit de foliekas kunnen oogsten, en hard gescholden toen ik ontdekte dat een slak mijn Voljushko’s heart had geruïneerd. Zes rijpe of bijna rijpe vleestomaten, en de slak had uit allemáál een paar hapjes genomen. Ik gun de slakken best wat. Maar hij had ook best ééntje helemaal kunnen opeten, in plaats van overal hapjes uit te nemen. Grrrr. De naaktslak die ik daarna elders vond was waarschijnlijk een andere. Maar die heeft het niet kunnen navertellen. Ondertussen waren drie tomatenplanten na het oogsten helemaal kaal, dus ik heb die uit de grond gehaald en afgevoerd, en ook de laatste schaduwdoeken weggehaald want daar kon ik nu eindelijk bij. Volgend jaar maar nieuwe maken want er was niets van over. En de kas onkruidvrij gemaakt en weer bewaterd. De nieuw geplante paksoi’s komen goed op.

Na alle schoonmaak ook de gekregen MTFD-plantjes geplant. Langs de rand van de foliekas alle egyptische uitjes uitgeplant (wat een lawine uitjes in één potje, @Jorieke123, dank!). Ook de bleekselderij van de weggeeftafel (dank gulle gever) en de andijvie (dank @Wortel) in een schoongemaakt stuk grond gezet, met emmertjes er omheen tegen de slakken. Daarna alle aardbeienstekken (dank @Ciska en @Loraine_) op een paar na in een mooi schoongemaakte bak/veldje gezet. Het idee is om vanaf nu elk jaar opnieuw een nieuw veldje te maken zodat na maximaal drie jaar alle aardbeienplantjes steeds worden vervangen door nieuwe, want tot nu toe was het een zootje. De laatste overgebleven aardbeienstekjes gaan thuis in een moestuinbak, samen met de ene bleekselderij die ook niet meer paste. Daarna werden we verrast door onze eerste oogst van verse spruiten, bijna een heel yoghurtemmertje vol, jammie. En er zit nog zoveel aan!

Er staan nu nog enkele plantjes die hier thuis in de achtertuin gaan, of die liefdevol binnen mogen overwinteren. Morgen gaan de tuinplanten voor de voortuin - de hosta (dank @Galina) en de rhudbeckia (dank @Lia56) er in. Ik heb ze wel even wat water gegeven. De uiensoepboom (dank @Arja ) gaat op de moestuin achter bij het hek, maar die heb ik voorlopig even slakveilig weggezet, de plek daarvoor is nog niet schoon. Alle zaadjes (dank heel veel mensen) had ik gisteren al uitgezocht en in de zadenbak gesorteerd per rubriek.

Maar het allerleukste was wel, dat ik dit vandaag allemaal kon. Ik kan me niet herinneren hoe lang het geleden is dat ik zo lang achtereen kon werken zonder om te vallen. Ben nu wel moe, maar dat mag dan ook. Nu lekker bankhangen en zonnebloemzaadjes opschonen. Ik ben een gelukkig mens.

aangepast door Tanja65

0 reacties

Aanbevolen reacties

Er zijn geen reacties om weer te geven.

Gast
Voeg een reactie toe

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.