Geplaatst: 16 september 20222 j Aanbod: Carpool of Lift (ik rij van Gouda over Utrecht naar Zelhem). = Vol (Lia en waarschijnlijk AC) Lage Veenman kisten (twee modellen) 11L potten vierkant , diverse andere modellen van klein (p8) tot groot, zowel rond als vierkant Inkoop service bij de Firma Vreeken (wel graag dan de nummers van de artikelen vermelden anders zoek ik mij suf daar) Inkoop service bij Fruitbomen.net (Boskoop) ---> order van Ciska Maagdenpalm (Vinca minor) Vruchten van de Japanse en Chinese sierkwee. Ondanks de naam kan je die net zo gebruiken als kweeperen. Boeken (zie mijn bericht op de 2de pagina) Eten/Proeverij: verse vijgen, paw-paw, akebia (?), appelbes Hazelnoten oogst 2022 (ik moet ze nog rapen dus geef aan hoeveel je wilt) Gevraagd: Knoflook pootgoed Geen idee. Misschien een muntsoortje anders dan chocolade, sinaasappel of Marokkaans. Of een stek of zaailing van aparte dingen zoals de erwtenstruik of de augurkenstruik, Stek/zaailing/zaad van de Tomatenboom / Tamarillo Zelfgemaakte kruidenthee is altijd welkom. PS Pure chocolade heb ik momenteel meer dan genoeg al op voorraad. Ruil: Jorieke: krijgt suiker, granola etc. + hazelnoten 2021 voor de varkens voor 6 kweeperen, erwtenstruik, raamopener (bergbasilicum MTFD voorjaar) Lia56: krijgt een lift ACPronk: krijgt een lift (ovb), ik ontvang knoflook en munt Arja: krijgt dwergtomatenrassen = zie haar topic en ik krijg zaden van tomaat Venus Ciska: ik haal voor haar wat op bij fruitbomen.net, krijg wat knoflook Stan W: ik ontvang knoflook
Geplaatst: 16 september 20222 j Ik weet niet of ik mee kan komen, een aantal klanten is lui en stuurt de boekhouding van 3 maanden in een keer ipv gespreid over 2 maanden (september 2 maanden en oktober 1 maand).Tevens is het herfstvakantie, dus of extra druk thuis of juist rustig als dochter Chinese school activiteiten gaat doen in de herfstvakantie.Aardbei stekken zijn helaas niet gelukt, de planten kregen in de zomer te weinig water en voeding, dus aantal stekken is op 1 hand te tellen...Ik heb wel iets van 10 muntsoorten, die kan ik proberen te stekken maar ik had ze qua groei verwaarloosd (wel genoeg water). Zit nu meer bloem dan blad in geloof ik. Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 16 september 20222 j Auteur Voorlopig houd ik toch de bijrijdersstoel voor je gereserveerd!
Geplaatst: 16 september 20222 j Hoi Ik heb ook niet veel om te ruilen helaas, maar zou t fijn vinden om mee te rijden Ik kom uit Vlaardingen dus Gouda is heel goed te doen..
Geplaatst: 16 september 20222 j Auteur Ha Lia, je hebt een plek in de auto! Afhankelijk of AC mee gaat of niet , treffen wij elkaar in Gouda (Carpoolplek langs A12, ter hoogte van het Gouweaquaduct) of in Waddinxveen (woonplaats AC). EDIT: AC woont in Boskoop, hoe kan ik dat nu vergeten wanneer ik er dit voorjaar geweest ben....
Geplaatst: 16 september 20222 j Boskoop [emoji16] Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 5 oktober 20222 j Ik heb wel een erwtenstruikje voor je. Giga-gaas.nl facebook.com/Veldvarkens
Geplaatst: 8 oktober 20222 j Auteur Update. Gevraagd: knoflook om te poten. Aangeboden: Vruchten van Chinese sierkwee (Chaenomelis Cathayensis). Formaat en toepassing in de keuken gelijk aan hun neven, de Europese kweeperen.
Geplaatst: 8 oktober 20222 j Mag ik een paar kweeperen van je? Dan kan ik ze vergelijken met die van Jorieke, leuk.
Geplaatst: 8 oktober 20222 j Auteur Doe ik, Heb er genoeg. Maar het zijn dus technisch gezien geen kweeperen maar wel daaraan verwant. Is dus ook niet de Chinese kweepeer die ook bestaat (Pseudocydonia sinensis) maar Chaenomeles Cathayensis. Ik ben wel reuze benieuwd naar de vergelijking tussen plantgeslachten die neven en nichten van elkaar zijn. Overeenkomst is in elk geval dat ze knoerthard zijn en ook het formaat komt overeen.
Geplaatst: 8 oktober 20222 j En ook eetbaar, ondanks de naam 'sier'kwee. Leuk, ik ga er wat lekkers mee maken.
Geplaatst: 9 oktober 20222 j Van de knofloken heb ik waarschijnlijk wel een paar bollen Morado en Ljubascha over. Als je daar interesse in hebt. Morado zijn wel vrij kleine bollen met 5 tot 8 tenen. Ljubascha een stuk groter, heb ik vooral als losse tenen. De bolvliezen waren grotendeels snot bij oogst, daarom heb ik ze op een enkele na meteen losgehaald en laten drogen afgelopen zomer. 9 oktober 20222 j aangepast door Stan W
Geplaatst: 9 oktober 20222 j Ik heb ook wel knoflook voor jou, inchelium red, sulmona, Guatemalan ikeda en Valverde. Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 9 oktober 20222 j Auteur @Stan W @acpronk Super bedankt! Aan 4 of 5 tenen (of één bol) per ras heb ik meer dan genoeg! Morado is een oude bekende voor mij, maar de andere rassen zijn nieuw, dus ben erg nieuwsgierig naar ze.
Geplaatst: 9 oktober 20222 j 4 of 5 tenen maar? Die softneck knoflook die ik jou hierboven wil geven, heeft meer dan 10 tenen per bol! Maar de rest kun je uiteraard ook opeten hoor. Wanneer en welke muntsoorten wil je eigenlijk? Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 9 oktober 20222 j Auteur Okay een hele bol is prima AC! Ik zoek geen specifieke muntsoorten bij gebrek aan kennis. Dus alles is welkom behalve dat wat ik al had.
Geplaatst: 10 oktober 20222 j @Goldfish Dan neem ik een bol Ljubascha of 5 tenen mee. Even kijken wat uitkomt na het poten komend weekend. Sommige tenen van dit ras beginnen namelijk al wortelbeginsels te vormen in het mandje.
Geplaatst: 10 oktober 20222 j Vincent wil jij aan je schoonmoeder vragen hoe ze de kweeperen invriest. En hoe ze dan dat samen met de mispels verwerkt? Superbedankt. Mini kansje dat ik er ben volgende week, voorlopig ga ik uit van niet, We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 11 oktober 20222 j Auteur Dat zal ik doen @appelvrouw. Ik meen dat ze de kweeperen in stukken snijdt (maar is dat dan gekookt of ongekookt) en invriest. Die mispels oogst ze in december.
Geplaatst: 15 oktober 20222 j Ik was net de knoflook aan het schonen, want ik heb de zoete aardappels in het toekomstige knoflookbed vervroegd gerooid ivm muizenvraat, maar ik heb per ongeluk alle Guatemalan ikeda al geschoond, dus dan krijg je daar losse teentjes van. Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 15 oktober 20222 j Auteur Geen probleem AC. Ik wil gewoon wat andere soortjes proberen. Niet omdat het moet maar omdat het kan. Losse tenen of bol maakt mij weinig uit.
Geplaatst: 15 oktober 20222 j Op 11-10-2022 om 10:20, Goldfish zei: maar is dat dan gekookt of ongekookt En geschild of ongeschild🤔.. alvast dank voor t vragen We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 15 oktober 20222 j Auteur @Appelvrouw. Het volledige recept kan ik publiceren wanneer mijn schoonmoeder weer terug is van vakantie. Maar uit haar hoofd geciteerd : 1. Kweeperen in heet water leggen 2. Schillen en klokhuis verwijderen 3. In stukken snijden 4. koken totdat ze rood zien (kooktijd weet ze niet zo uit het hoofd) 5. afkoelen 6. invriezen , totdat de mispels rijp zijn. Er blijken naast kweeperen en mispels ook appels te zitten in het recept wanneer zij er jam van maakt. Wordt vervolgd dus.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.