Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

De dille komt aardig op, en ik zou het behalve vers gebruiken ook graag drogen. Nu is dat volgens mij niet zo gemakkelijk..je krijgt het natuurlijk wel droog..maar dan is het niet meer zo smaakvol. Tot nu toe heb ik het aan de lucht geprobeerd ( in kleine bosjes op de zolder..weinig licht wel lucht.)

Hoe doen jullie dat?

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Ik heb een zg de-hydrator waar wel wat smaak verloren gaat maar omdat het zo snel gaat, heb je het in je oven geprobeerd?

Wat is de laagste stand van je oven? mijne is 170 F, wat neerkomt op 75C ongeveer..leg je dille in de oven op die stand of iets lager als je kunt (rond de 60C) en droog je kruiden snel.

 

Toch geeft drogen altijd minder smaak..ik vind invriezen smaakvoller

Geplaatst:
  • Auteur

O, mooi Astrid..mijn oven kan op 40 graden. Drogen in de oven denk ik eigenlijk nooit aan; ik probeer het voor de dille.

Ik vries ook kruiden in, maar mijn keuken is ver van de vriezer en ik wil ook graag wat van eigen kruiden voor de snelle grijp.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:
  • Auteur

Uiteindelijk heb ik nog even verder gezocht..ik hoorde van drogen in de magnetron. Dat heb ik gedaan..een dun laagje dille op bakpapier en losjes afgedekt met een velletje bakpapier. 600 watt en drie minuten per laagje. Vanavond was de kachel aan en heb ik het nog nagedroogd in een grote schaal. Zonet kon ik het mooi fijnmaken tussen mijn vingers..het ruikt heerlijk

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Ik droog kruiden ook maar maal ze niet fijn...duw ze zo groot mogelijk in het potje omdat ik het idee heb dat bij het fijnmalen nog aroma verloren gaat omdat je dan het kruid ruikt.

 

Waarbij gebruik jij gedroogde dille?

Geplaatst:

Lekker in een dille dressing Geedee

Good things come in small packages

Geplaatst:
  • Auteur
Waarbij gebruik jij gedroogde dille?

Inderdaad in een dille-dressing, en ik ben nogal verslaafd aan zalm met dille.

Ik maak het ook niet superfijn, je hebt gelijk dat groter beter is, ik heb de kleine takjes van de grote gewreven.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

In de magnetron gaat met alles heel goed.

Players only love you when they're playing.

Geplaatst:
  • Auteur

Hans

(Ik ga zo madeliefjes plukken..waar ontplofte jouw apparaat ook al weer bij?)

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Mijn moeder droogde de dille altijd in de magnetron. Ging prima. Ook heerlijk in mayonaise trouwens.

Niet meer actief. Graag contact via mail of fb.

  • 8 jaar later...
Geplaatst:

leuk al die verhalen, maar hoe lang droog je dille in de oven?

 

Geplaatst:

Ik droog het op een theedoek boven de verwarming. Werkt prima

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.