Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Moestuin Forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

augurken- en komkommerteelt hetzelfde?

Featured Replies

Ik wil voor de zekerheid nog graag wat tips over hoe je augurken het best teelt.

Gaat dat hetzelfde als met komkommers?

Ik teel ze nu aan draden in de kas. Ze staan in grote potten met potgrond. Met de komkommers haalde ik vorig jaar bij de eerste oksels de bloemetjes en zijscheuten weg, zodat ze eerst wat groter konden groeien. Daarna haalde ik de zijscheuten weg maar liet de komkommertjes uitgroeien. Ik haalde eerst ook de mannelijke bloemen weg, omdat komkommers onbevrucht moesten blijven, maar ben daar later mee gestopt. Ik las daar allemaal tegenstrijdig advies over.

Toen de komkommerplanten het dak van de kas bereikt hadden heb ik ze getopt en twee zijscheuten verder geleid.

 

Is dit de goede manier? En kan ik dat ook bij augurken toepassen?

Hebben jullie verder nog tips voor een succesvolle teelt?

Voor de komkommers doe je het in mijn ogen goed, ik doe het nml. ook zo. Augurken teel ikzelf niet maar het lijkt mij dat er geen verschil zit in de teeltwijze.

Ik heb de komkommers (en tomaten) in emmers van 12 ltr. staan op plantschotels. Als ik ze water geef controleer ik na een half uur of er wat water op de schotels staat. Zoniet krijgen ze er nog wat water bij. Zo weet ik dat ze voldoende hebben en dat het tot onder aan de emmer gekomen is.

2e voordeel is dat restzouten zo worden uitgespoeld.

Nu kom ik op het volgende: elke maand worden ze bijgemest met kunstmest. De eerste keer is dat NPK 12-10-18, de keer daarop een mengsel van 2 delen 12-10-18 en 1 deel Patentkali om zo de verhouding ten gunste van K te verhogen en daarna alleen nog maar Patentkali i.v.m. de vruchtvorming.

met vriendelijke groet, Rubo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.