Geplaatst: 22 juni22 Jun Dag allemaal!Ik ga hartstikke goed met mijn eerste (zelfgebouwde) moestuinbak (120×100cm)! Spinazie, radijs, kropsla, pastinaak, bietjes, tomaatjrs, aardbeien. Whoohoo!Nu staat mijn tweede zaai-spinazie op te komen.Vanavond echter mijn laatste kropsla geoogst en gegeten. Nu heb ik een leeg vak. We gaan met vakantie (drie weken). We hebben een inwonende huis-tuin-beestjesoppas die ik (eenvoudige) instructies kan geven.Maar wat is slim om nu te zaaien? Iets wat na onze vakantie pas geoogst hoeft te worden.Heeft iemand tips? Het vak boven de lege bevat bietjes, ernaast spinazie aan de ene kant en pastinaak & koolraap aan de andere kant.Ik heb een aubergine in een pot staan, die zou ik ook over kunnen zetten, maar kan daar dan nog iets naast?Ik hoor het graag! 22 juni22 Jun aangepast door Jojo71
Geplaatst: 22 juni22 Jun Andijvie lijkt mij een goed idee en snijbiet. 22 juni22 Jun aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 22 juni22 Jun Mij lijkt het slim vakantieplannen altijd voor jezelf te houden tenzij je huis tijdelijk bewoond wordt door je oppas. Want iedereen leest mee. Ook boeven.
Geplaatst: 22 juni22 Jun Auteur Ons huis is gelukkig altijd bewoond tijdens de vakanties. Maar je hebt gelijk. Ik pas mijn bericht aan. Dank!
Geplaatst: 1 juli1 Jul Hoi @Jojo71 ,Wat late reactie, ik had dit lijntje gemist. Maar ik volg je nu 🕵️ 😉 , omdat het leuk is als wij ‘bakkentuiniers’ van elkaar kunnen leren.
Geplaatst: 1 juli1 Jul Ik heb je ook gevolgd vanaf vandaag. Ben benieuwd wat je uiteindelijk gedaan hebt. Wat ik zelf altijd doe is ervoor zorgen dat als we op vakantie gaan. Er planten in de bak staan die al iets groter zijn. Dus 2 weken voor vertrek zaai ik niks meer. Meestal zaai ik alvast iets voor dat dan de bak in kan als ik iets heb geoogst vlak voor ik op vakantie ga. Dan heeftde planten oppas er minder werk aan. Maar ik moestuinier al langer dan dit jaar. Dus ik heb makkelijk praten. Ik hoop dat je hier wat aan hebt de volgende keer dat je weg gaat. Ik hoop dat je een fijne vakantie hebt/ hebt gehad.
Geplaatst: 1 juli1 Jul Auteur Hallo hallo, Ik heb besloten het vak leeg te laten, zeker nu het zo heet is (holy canoly) of ik zaai nog net voor we weggaan op goed geluk. Maar wat Gitta zegt is denk ik nog beter. Dan zaai ik idd nog wat na thuiskomst. Kan dat nog vanaf augustus?
Geplaatst: 2 juli2 Jul Ja, vanaf augustus kun je beginnen met de najaars zaai. Je kunt dan ook weer lekkere radijzen zaaien bijvoorbeeld. Andijvie, verschillende soorten sla, paksoi, rucola, winterpostelein zijn groentes die je in augustus nog een keer kunt zaaien.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.