Jump to content

Tagetes Minuta als thee-kruid (niet tegen aaltjes)


Jorieke123

Recommended Posts

Ik heb op de moestuindag wat Tagetes Minuta plantjes gekregen van Dick. Ze zijn ondertussen al zeker een meter hoog, en groeien lekker door. Ik heb ze in de kruidentuin staan, dus niet in de moestuin tegen de aaltjes ofzo. Ik las namelijk dat het blad ook veel gebruikt wordt voor bijv. thee. Zijn er hier meer die de plant daarvoor kweken? Ik ga er binnenkort maar eens flink wat van drogen, ik hoop dat het zijn smaak een beetje behoudt dan?

Kom 7 oktober ook naar de Moestuinforumdag!

Veldvarkens.nl En: Veldvarkens-facebook

Link to comment
Share on other sites

Mischien moet je wel drogen, sap van de plant kan huidirritatie geven en dan van vers thee zetten lijkt mij

mischien niet goed.

(Ik vindt hem leuk wil je zaadjes voor me bewaren)

Players only love you when they're playing.

Link to comment
Share on other sites

Ik vraag me af of ik dezelfde heb..inderdaad iets van Dick gekregen..die heb ik samen met de suikerwortel achter gezet. Er zitten geen bloemen in maar ze zijn wel net zo hoog als de suikerwortel(daar zitten wel bloemen in) Ik zal morgen even een foto maken om te kijken of we dezelfde hebben..ik dacht juist dat ze wel tegen aaltjes waren...

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Link to comment
Share on other sites

Ja, ze zijn ook wel tegen aaltjes Appelvrouw. Maar daar heb ik ze niet voor staan zeg maar Ik heb ze dus niet speciaal tussen andere gewassen gezet ofzo.

Die van mij bloeit ook niet, ik las dat ze dat ook niet altijd doen? We zullen zien.

@Hans: Ah, dan droog ik ze zeker weten. En ik hoop dat er dan zaadjes vanaf komen. Dan houd ik ze uiteraard voor je apart. Het is echt wel een leuke plant. Met apart blad, en hij ruikt lekker als je er langs loopt. Hij ziet er vanuit de verte een beetje uit als wiet. Met van die gezaagde lange 'vingers'.

Kom 7 oktober ook naar de Moestuinforumdag!

Veldvarkens.nl En: Veldvarkens-facebook

Link to comment
Share on other sites

Je kan er gewoon thee van zetten, smaakt zoet/fruitig maar ook kruidig, heel apart.

Dat je er geen thee van kan zetten omdat het sap van de plant huidirritatie kan veroorzaken lijkt me onzin. Gewoon wat sap op je huid smeren, krijg je irritatie dan niet drinken, gebeurt er niks dan kun je het drinken.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, denieuwetuin noemt deze (weer) anders, maar als ik op google kijk komt deze wel 110% overeen met wat ik heb staan

Erg apart plantje vind ik. Vind hem wel lekker ruiken en smaken. Heb hem in een pot, met als bodembekker er onder azteeks zoetkruid/honing verbena. Nog geen thee van gemaakt, ben het wel van plan.

 

Iemand die toevallig de top er eens uitgehaald heeft? Zoja: Word het dan een volle struik door z'n zijtakjes?

Link to comment
Share on other sites

Bloeien moet lukken, denieuwetuin.be kweekt toch ook hun eigen zaad? En welke tagetes lukt het zaad oogsten nou niet ?:P

 

Vermeerderen door zijtakjes stekken ofzo lijkt me lastig i.v.m. de groei snelheid, geen idee of dat simpel overwinteren is... en of dat wel lukt. Zaaien is denk ik toch echt het beste

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ik zou tagetes lucida oftewel dragonafkrikaantje hebben (ik heb het gekregen, ik vertrouw het niet, het zaad is niet raszuiver, want de bloemen zijn te rood). Dit staat op de site van Vreeken: "Een Afrikaantje met een heerlijk frisse geur en smaak, dat is uniek! De anijsgeur, dat het blad van dit plantje verspreidt is werkelijk door niemand te versmaden! De enkele bloemetjes (laatbloeiend) zijn warmgeel, hoogte 40-50cm. Enkele blaadjes door de salade heeft een bijzonder smaakeffect, maar pas op, niet iedereen kan tegen ongekookte Tagetes lucida. De Indianen kennen de hallucinerende werking (door rauw eten of roken), deze verdwijnt bij koken of verhitten voor de thee.

Misschien een idee naast de tagetes minuta?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...