Agnetha Geplaatst: 14 mei 2013 Geplaatst: 14 mei 2013 Mijn courgettes geven nu al bloemen. Is dit normaal. Het zijn wel mannelijke. Zie namelijk geen vrucht aanzet! Wie kan me helpen? Quote Yeah we zijn in het bezit van een 100m2 moestuin!
weknow Geplaatst: 14 mei 2013 Geplaatst: 14 mei 2013 Het is normaal dat de eerste bloemen mannelijk zijn. De vrouwelijke bloemen en vruchten komen later. Dat ze nu al bloeien zal voornamelijk te maken hebben met de zaaidatum en groeiomstandigheden. Je planten zijn al behoorlijk ontwikkeld en/of staan in redelijk warme en lichte omstandigheden vermoed ik. Quote In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Agnetha Geplaatst: 14 mei 2013 Auteur Geplaatst: 14 mei 2013 Kan helaas geen foto maken. Kan niet op het forum met iPhone. Het ze redelijk op tijd gezaait eind maart. En eind april nog 1. Maar in de eerste zitten behoorlijk knoppen. En staan toch al zo denk 3 weken buiten. Ja de warmte en de zon heeft hij dus gehad. Maar ook de kou en regen. Quote Yeah we zijn in het bezit van een 100m2 moestuin!
weknow Geplaatst: 14 mei 2013 Geplaatst: 14 mei 2013 Dat klopt wel. Eind maart is aan vroege kant en die plant doet het blijkbaar goed. Dus ze gaat bloeien. Het is niet extreem koud, in ieder geval geen vorst...misschien is de nattigheid erger als die aanhoudt....schimmels slaan toe...weinig vruchtzetting of vruchten rijpen niet echt af....maar het kan ook wel goed gaan! De zaailingen van eind april zullen uiteindelijk niet heel veel later vrucht gaan dragen, dan die eerste vroege. Een graadje of 20 vinden ze toch wel erg fijn om echt goed te groeien en dragen! De komende weken gaat de gemiddelde temperatuur en het aantal zonne- uren toch nog wel omhoog met gevolg: betere groei.Tot half juni kun je courgettes blijven zaaien. De kans dat die eerste plant blijft dragen tot augustus is niet zo groot. Door om de 3 a 4 weken 1 of 2 planten te zaaien, heb je het hele seizoen, tot oktober, steeds verse courgettes. Al met al niets abnormaals dus. En dat je gespreid zaait en het ook met een heel vroege plant al probeert is best slim. Misschien gaat die goed en heb je over enkele weken al vruchten, misschien haalt ze het niet echt en dan heb je weer andere planten die het er wellicht beter van afbrengen. Verleden jaar in de erg natte juni-maand was het ook kwakkelen met de courgettes, terwijl in augustus de latere het prima deden. Quote In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Agnetha Geplaatst: 14 mei 2013 Auteur Geplaatst: 14 mei 2013 Dankje voor de geweldige uitleg. Hier kan ik wat mee! Zal van het weekend nog een courgette zaaien en dan gelijk ook even komkommer en augurkjes. Is het dan verstandig om deze ook regelmatig opnieuw te zaaien? Quote Yeah we zijn in het bezit van een 100m2 moestuin!
weknow Geplaatst: 14 mei 2013 Geplaatst: 14 mei 2013 (aangepast) Kan nog tot begin juni. Augurken blijven kleiner en hebben wat sneller oogst. Komkommers hebben wat meer tijd en warmte nodig om echt in productie te komen. Zeker voor komkommers is een kas of hele warme, zonnige plek in de tuin gewenst om succes te hebben. Komkommer is een wat moeilijker en meer-eisend neefje van de courgette. Als komkommers en augurken het naar hun zin hebben zullen ze meestal (wat afhankelijk ook van de soort) het seizoen doordragen. Courgettes zakken na een week of 4 meestal wat in, om dan soms weer enkele weken later nogmaals te gaan bloeien en soms ook wit te worden (schimmelinfecties e.d.) en af te sterven. 14 mei 2013 aangepast door Gast Quote In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
pepper Geplaatst: 14 mei 2013 Geplaatst: 14 mei 2013 Mijn courgettes geven nu al bloemen. Is dit normaal. Het zijn wel mannelijke. Zie namelijk geen vrucht aanzet! Wie kan me helpen?O dat heb ik ook, ik heb ze allemaal weggehaald omdat het nog geen grote planten zijn. Maar goed misschien heb ik dat helemaal verkeerd gedaan, ik lees verder mee in je topic.De bloemknoppen waren nog erg klein, daarbij weet ik het verschil niet tussen vrouwelijke- en mannelijke bloemen. Quote
weknow Geplaatst: 14 mei 2013 Geplaatst: 14 mei 2013 Laat de mannelijke bloemen verder maar zitten: zonder stuifmeel > geen bevruchting > geen courgettes. Alleen bij paprika's is het soms gewenst om eerste bloemen weg te halen. Bij komkommer/augurk kan soms het weghalen van groeipunten/scheuten helpen om een betere oogst te krijgen. (Hogeschoolniveau moestuinieren voor de semi-professionele specialisten!). Courgettes: alles laten groeien en bloeien; hooguit aangetaste bladeren en vruchten verwijderen! Nog een tip: Courgettes, komkommers en augurken: planten buiten meteen vastbinden aan een stokje o.i.d. Anders veel kans dat stengel breekt door wind. Quote In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
-sanne Geplaatst: 15 mei 2013 Geplaatst: 15 mei 2013 Ik heb zelfs al heel veel vruchten aan m'n planten zitten Quote
Aanbevolen berichten
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.