Jump to content
  • entries
    35
  • comments
    105
  • views
    5,048

Moestuin vergroot, heb nu al zin in volgend jaar :)


Old Rose

6,816 views

In het afgelopen seizoen werd al snel duidelijk dat ik teveel wilde op te weinig ruimte.

( een bekend verschijnsel voor een ieder met een moestuin )

Dus waren de plannen snel gesmeed, de moestuin moest groter.

 

Met draad de ruimte afgezet hoe groot het dan moest worden en afgelopen maandag bij heerlijk warme temperaturen en volle Zon ( en dat voor eind Oktober) met de frees machine alles diep omgewolt en klaar gemaakt voor een nieuw seizoen.

 

Komend weekend moeten we het hekwerk eromheen opnieuw zetten, 2 ingangspoorten maken.

OOh , en mijn hooft tolt van de vele plannen die ik voor volgend jaar wil omzetten.

Verheug me nu al op het maken van een nieuw teelplan, het uitdenken wat waar komt..etc.

 

 

Maar goed, fotos zeggen zoveel meer als woorden, dus...

 

Het oude hekwerk is weggehaald en met draad aangegeven hoe groot hij gaat worden

19962066je.jpg

 

 

vol goede moed begonnen in kleine stand met omploegen van oude grasmat.

19962067lv.jpg

 

 

intussen de frambozen struiken uitgegraven en tijdelijk in de kruiwagen gelegt.

en verder gaat het met de zware machine

19962068uk.jpg

 

 

De machine heeft 5 diepte standen en dus na alles omgefreest te hebben, een standje dieper zetten en weer alles nalopen, laag na laag

19962069hg.jpg

 

Het resultaat na een lange dag hard werken ( boah is dat zwaar zon machine daar doorheen te duwen)

is de grond prachtig diep door "gewoelt", fijn klein korrelig liegt de moestuin er nu bij.

Als de een aan het frezen was, deed de ander rapen...alle wortels die boven kwamen, eruit vissen..stokjes, rommel etc. ( is grappig hoeveel er dan toch nog boven komt, maar weg is weg )

 

19962070jh.jpg

 

19962071lj.jpg

 

19962072sx.jpg

 

 

Aan het einde van de dag lag de tuin er zo bij...ik ben er zo blij mee. 12 x 15 meter nieuwe Moestuin

Het aardbeien vak is nu zo gelaten, eind volgend seizoen ga ik de uitlopers in een nieuw vak zetten voor een gezonde groei.

19962073ec.jpg

 

 

Gister de frambozen struiken weer herplant op een nieuwe plek, 2 tegelpaden aangelegt zodat ik weer schoon in de kas kan komen

 

Ja, een moestuin is en blijft een "rijk" gevoel. Iedere avond heerlijk gezond eten uit eigen tuin, weten dat de kasten en vriezer goed gevuld zijn voor de winter..

Het voermais voor de kippen hangt ook al hooog en droog in de overkapping..

( de droogbonen op de foto zijn inmiddels ookal gedopt en we hebben een grote pot vol met bonen, mjammie )

19962472uf.jpg

 

Wat wil een mens nog meer

5 Comments


Recommended Comments

Mooi mooi!

 

Die voedermais is als aanvullend voer voor het scharrelen? Doe je dan alleen mais naast legvoer bijstrooien? Hoeveel planten per kip heb je daarvoor nodig?

Link to comment

Een heel stuk groter en nog meer moestuinplezier. Mooie frees, doet zijn werk goed zo te zien. Wat voor een frees is het, een Honda kan het niet goed zien?

Leuk de veranderingen te zien, met de foto's. Vooral de laatste foto, met de honden er steeds bij. Eerst 1 en dan 3, goede hulp.

Edited by Jane Doe
Link to comment

@ Holland....we hebben op het land van de boer verzaneld wat na het oogsten is blijven liggen. Het veld ligt voor onze deur, dus erg makkelijk. In totaal 3 kruiwagens vol. Niet alles hebben we opgehangen, een deel is al zo gegeven, ook het paard geniet daarvan. We voeren iedere dag legmeel, soms oud brood wat we van de bakker krijgen en dus in de winter voermais erbij

 

@ Jane doe...we hebben deze machine gehuurt, ik heb geen idee welk merk het is, maar een goede zware machine det meerdere standen.

 

En ja, de honden zijn er altijd bij, helpen het liefst met gaten graven..in de weg liggen en meer van die ongein...je had ons huis moeten zien savonds alles vol met zand

 

Ja, zo een grote moestuin geeft plezier

Edited by Old Rose
Link to comment

Wauw, dat ziet er uit als veel werk:) dat moet een voldaan gevoel hebben gegeven:) fijn dat er zo'n stuk bij is gekomen! (Jaloers;)

Wat me het allermeest opviel eigenlijk was je onderschrift..... zo waar! Ik heb thuis een bord met spreuken en deze komt erbij, bedankt:)

Link to comment
@ Holland....we hebben op het land van de boer verzaneld wat na het oogsten is blijven liggen. Het veld ligt voor onze deur, dus erg makkelijk. In totaal 3 kruiwagens vol. Niet alles hebben we opgehangen, een deel is al zo gegeven, ook het paard geniet daarvan. We voeren iedere dag legmeel, soms oud brood wat we van de bakker krijgen en dus in de winter voermais erbij

 

 

Ok Duidelijk

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...