Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

De laatste weken heb ik weer wat puntjes op mijn to-do-lijst kunnen afstrepen

 

- bijna 20 grote gebruikte bloempotten van mijn schoonmoeder gekregen - als het goed is heb ik er nu genoeg! Ik moest ze nog flink schoonmaken, maar dat was de moeite zeker waard.

- 2 zakken tuinaarde + 1 zak compost van Bio-Kultura gekocht. Als ik het 2:1 meng zou het goed moeten werken voor het kweken van groente, zei de verkoper tegen mij.

- toch maar een klein kweekkasje voor op de vensterbank gekocht

- Mijn Kervel en Thijm komen al op, bij de Peterselie gebeurt er niks, waarschijnlijk waren de zaden te oud.

- Ruim een week geleden heb ik twee soorten sla gezaaid, de Krulsla kwam na 2 dagen al op, de Kropsla nog steeds niet - ook hier denk ik dat de zaden te oud waren

- Ik heb geëxperimenteerd met het kiemen van erwten, kikkererwten en linzen in een glazen pot (een tip van VerticalVeg), maar dat beviel tot nu toe niet zo goed: ook al waren de kiempjes lekker, het begon na een tijdje flink te stinken, ook al heb ik de aanwijzingen precies opgevolgd. Als volgend experiment ga ik ze toch in een bakje met wat grond zaaien en pas later oogsten.

- Gisteravond was ik bij een lezing over natuurlijk moestuinieren bij het Permacultuurcentrum in Den Haag. Daar heb ik het een en andere kunnen leren, en ook nog een boek van mijn verlanglijst kunnen kopen: "Permaculture in Pots" van Juliet Kemp. Ik ben er nog maar net aan begonnen. Als ik het uit heb kan ik er meer over vertellen.

 

Op het moment zit ik vooral te twijfelen wat ik nu al wel en niet kan zaaien. De informatie in diverse boeken, op internet en op mijn zaadzakjes loopt sterk uiteen. Ik zal proberen om mijn perfectionisme aan de kant te zetten en gewoon wat dingen uit te proberen. Als ik de resultaten goed bijhoud kan ik volgend jaar zeker beter plannen.

1 reactie

Aanbevolen reacties

Geplaatst:

Wat fijn zeg die potten. Dat is een leuke meevaller!

 

Informatie over zaden en planten loopt inderdaad wat uiteen, dat merk ik ook. Meestal is dit puur afhankelijk van het ras.

Waar twijfel je over? Misschien dat de mensen hier er ervaring mee hebben en je verder op weg kunnen helpen?

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.