Ga naar inhoud

Yosha's Blog

  • updates
    3
  • reacties
    8
  • bezoekers
    673

Geen rucola


Yosha

9187 weergaven

De rucola was al lekker oogstbaar maar ik ontdekte dat het aangetast was door witte roest. Ik heb het maar weggehaald, als rigoreuze bestrijding. Ook de uitgezaaide babyrucola heb ik verwijderd. Als troost ben ik gisteren naar het tuincentrum geweest om wat in de plaats te zetten. Hier kwam ik mee thuis:

 

17036480817_43df893102.jpg

 

Veel te veel om op het plekje van de rucola te zetten, haha!

borago

eikebladsla

stevia

basilicum "magic blue"

melde "red flash" zaad

postelein zaad

winterpostelein (Claytonia perfoliata) zaad

veldsla "Favor" (volgens het doosje het hele jaar te zaaien, maar moet nu eigenlijk onder glas)

 

Op de plaats van de rucola staan nu de eikebladsla en de stevia:

17036509777_5acab12ba4_z.jpg

 

Van voor naar achter:

stukje pas ingezaaid met veldsla, postelein en melde

tuinbonen

peultjes/snijbiet/eikebladsla

aardpeer/rode sla/spinazie/stevia

vijg (met nog een kamperfoelie er achter)

17242195592_5828afa6c0.jpg

 

Ik heb 2 soorten tuinbonen, een witkiem (links) en een listra (rechts). De witkiem doet het beter dan de listra.

17057709059_52c8c89635_n.jpg17243342041_bd6ee4e315_n.jpg

 

De vijg is nog heel klein en heeft 3 mini vijgjes.

17057753659_bd08a3d18c_n.jpg

 

Deze "kropjes" zijn cichorei. Ik had ze voor de bloemen, maar het blad kun je blijkbaar ook eten. Ik vind het net iets te bitter, in ieder geval om zo een hap van te nemen. Hij heeft ander blad dan ik had verwacht; het is niet ingesneden.

17057752719_d4c94de96a.jpg

 

Dan nog een bloemetje, het is niet om te eten maar ik was zo verbaasd dat het de winter heeft overleefd (bovendien dacht ik dat het 1-jarig was): schildzaad.

17243386611_a19a1a4230.jpg

 

En dan als afsluiter een aardpeer die ik een paar weken terug nog had opgegraven, de grootste die ik ooit had

17036482017_a5f0fe19e0.jpg

4 reacties


Aanbevolen reacties

Raquette

Geplaatst:

Dat ziet er super uit! Nu snap ik ook wat je bedoelt met de sierwaarde van groenten, want ik vind die bloemen in de bonen erg mooi:).

Yosha

Geplaatst:

Bedankt Raquette! De borago heb ik eigenlijk ook meer gekocht voor het mooie en heb ik in de bloemenborder gezet (ik ben gek op blauwe bloemen). Ken je Pinterest? Op het moestuin board van een vriendin pin ik mee, we zoeken de mooiste foto's van moestuinen. Daar zie je goed hoe mooi groente kan zijn https://www.pinterest.com/silviadekker/all-vegetable-gardens/

Gerardus

Geplaatst:

Hallo,

 

Staat de vijg in een pot, of in de volle grond?

Yosha

Geplaatst:

Gerardus, de vijg staat in de volle grond. Hij staat wel in een hoek, zodat hij beschut staat. Het is de "Brown Turkey" en ik heb hem gewoon in het tuincentrum gekocht, een paar maanden terug.

Gast
Voeg een reactie toe

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...