Die warme daagjes hebben de plantjes goed gedaan!
Hier weer even een update van mijn tuintje.... Helaas de laatste 2 weken heel erg weinig tijd (veel werken) gehad om op mijn landje te werken maar gelukkig groeien de plantjes vanzelf .. het onkruid jammergenoeg ook en minstens even snel haha.
In mijn kasje ziet het er nu als volgt uit:


De komkommers hebben daar de 1,70 meter lengte al bereikt! en de eerste komkommer kan al geplukt worden!

De eerste pompoentjes die met de hand bevrucht waren hebben het helaas toch niet gered maar toen ik na 3 dagen in het donker of niet thuiskomen eindelijk weer mijn kasje bij daglicht zag hing daar ook een verrassing!!

Deze knappe jongen hangt inmiddels in een uiennetje aan de kas bevestigd en zijn broertjes zetten nu ook de groeispurt in... (kan al niet wachten om hem te eten)
De tomaatjes laten zich ook met honderden tegelijk zien (veel ervan gelukkig tiny tims) maar de potten worden alvast gespaard voor de pastasaus:


Dit vond ik wel een mooie foto: tiny tim meets hydroponicsreservoir

Mijn ananaskers.. (helaas had ik de moestuinforum wedstrijd te laat ontdekt op het forum want anders had ik wel meegedaan) is inmiddels gaan bloeien ondanks dat deze zich nog met 16 stuks in de tray bevinden waarin ze gezaaid zijn!... Het leuke was dat met bevruchten ik helemaal een wolk met stuifmeel van de bloempjes af zag komen Ik maak me dus niet zo'n zorgen dat deze niet bevrucht zijn... Nu zo snel mogelijk tijd vinden deze naar buiten te zetten op mijn landje!

En de courgettes laten ook duidelijk zien dat ze naar buiten willen (helemaal gele bladeren vanwege voedselgebrek volgens mij) maar wel een prachtig gezicht al die bloemen al:

Goed... tot zover mijn kasje waar alles nog voorspoedig gaat eigenlijk. Inmiddels zijn buiten in mijn achtertuin de stamslaboontjes en nog meer doperwten en tiny tims afgehard en deze staan ook te popelen om de volle grond te proeven:

Op het echte landje zijn de bietjes inmiddels ontdaan van het beschermende glas en beginnen aan te slaan, evenals de knolselderij erachter:

De worteltjes, klein maar fijn zullen we maar zeggen

Mijn veld met v.l.n.r. radijsjes, witte radijs en tuinrapen. Volgens mijn filosofie zo dicht op elkaar gezaaid dat onkruid geen kans krijgt
:

Je kunt ook mooi zien waar de witte radijs begint als je goed kijkt naar het hoogteverschil tussen de plantjes!
Een sneakpeak tussen de plantjes:

En oohhh wat smaken ze lekker zeg ook al zijn ze nog een beetje klein:

In de glazen bak ziet het er inmiddels zo uit met rechtsonderin de rucola en eikenbladsla die beginnen op te komen en de kroppen sla, andijvie en spinazie zijn een stuk verder gevorderd:

2 slaplantjes een paar verbrande blaadjes maar buiten dat om al 7 kroppen sla gegeten. Ik ben steeds de middelste kroppen aan het oogsten om zo steeds meer ruimte te maken voor de andere kroppen. (Bovenaan trouwens de andijviekroppen in beeld)

De spinazie begint een volume te krijgen die ook langzaamaan te oogsten is:

En vandaag de eerste andijvie geoogst en gegeten! 2 kropjes geoogst en er met 3 man van kunnen eten en nog teveel over! Niet gedacht dat het zoveel zou zijn en het smaakte net zoals uit de supermarkt


Snijbiet is ook mooi opgekomen (ook in mijn kas groeit deze en daar al 4 porties van op) op landje maar het onkruid doet daar net zo hard mee! Tijd om te schoffelen! Anti-insectendoek zit daar om slakkenvraat te voorkomen! (ik houd niet van verrassingen in wat ik eet)

En de aardbeien zijn ook toe aan een opschoonbeurtje van onkruid en een anti-vogelnetje maar ze bloeien wel al heel enthousiast! (aan de andere kant denk ik dat het onkruid niet eens zo heel slecht is want net als een grasveldje houdt het wel de aardbeitjes boven de aarde waardoor deze niet gaan rotten?!)

Als we het over bloeien hebben...de tuinbonen vermaken zich ook al 2 weken met witte bloemetjes! De doperwten tegen de bedbodems (echt een doperwtenbedje bloeien inmiddels ook al). Dit weekend het anti-vogelkooitje onkruidvrij maken en alle andere bonenplantjes verder hier neerzetten!

Als jullie je trouwens afvragen wie zo fantastisch strak kan zaaien dan wil ik even alle credits geven aan mijn moeder die het ook fantastisch vindt om op het landje aan het werk te zijn! Zo heeft ze ook de pastinaak en lenteuitjes vandaag gezaaid in ruil voor een kropje sla!
So far so good... en ohh wat is het toch een heerlijk gevoel om 's avonds thuis te komen en te bedenken van: wat zal ik vandaag eens plukken voor bij het avondeten!
Aanbevolen reacties