Broodbakken moeilijk?
Voorafgaand: ik gebruik zeer regelmatig een beetje bloem, Een paar pannenkoeken; een beetje om sauzen te binden; paneren van kip of vis. Tijdens het grotere hamsteren was opeens alles op, net zoals de Dr. Oetker korrelgist. Al die tienduizenden kilo's bloem en gist staan waarschijnlijk nu in keukenkastjes, en worden t.z.t. weggegooid!
Vorige week: Mijn AH had eindelijk weer korrelgist. Vandaag was mijn gekochte brood op. Geen zin om boodschappen te doen, dus maar eens begonnen met brood bakken.
Als allereerste begin: niet “gewoon” brood, maar kaas/uienbrood. Want daar had ik wel trek in.
En om nu hier de vele broodbak-topics door te nemen: eerst maar eens zelf even prutsen. Later lees ik dat allemaal beter door, maar voor nu: enkel een reactie in mijn blog.
Gevonden recept, na wat zoeken:
https://marielleindekeuken.nl/2019/02/26/kaas-uienkruier-kaas-uienbrood/
Dit recept sprak me aan: verhoudingen leken mij (als leek) wel goed, beschrijving was duidelijk. Wel nogal veel handelingen. Maar daar heb je een kookwekker voor. Tring = volgende korte stapje. Tussendoor is er buiten dan de zon, koffie, en een boek.
Bijna altijd ben ik geen precieze receptvolger, maar dan heb ik algemene productkennis. Maar Iets als brood? Nooit eerder gedaan. Dus voor nu -> recept grotendeels volgen.
^Resultaat. Gaar; zacht en luchtig van binnen; krokant van buiten. Op een paar heel kleine stukjes na zijn de uitjes niet verbrand. Kaas (gewone Goudse geraspte oude kaas) is niet draderig of plakkaatachtig geworden.
Als lunch hoeft er niks op of bij (nou ja: klein glaasje witte wijn misschien?).
Er komen zeker herhalingen, dan met rozemarijnzout i.p.v. gewoon zout (tip van Anna3). Klein snufje Cayennepeper en iets minder zout zou ook kunnen. En knoflook!
Oregano en een beetje tijm voor een pizza-achtige touch?
Aanbevolen reacties