Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Vandaag even mijn naam eer aan gedaan ;) De beuk erin!

Vandaag eindelijk een dagje los mogen gaan op de moestuin... en dat op de historische warmste 5 maart ooit! Wat een kadootje!

Bij aankomst zag het er zo uit:

f42db41f-1c6c-486e-98f7-f4efb9be970f.jpg

Verrassend genoeg was de artisjok van vorig jaar toch een tweede leven begonnen....

571eae5c-4e03-4201-bfab-3b9b2e6a5304.jpg

Daarna los gegaan met het opschonen van de gebieden.

Dat gaat als volgt:

  1. Anti-insektenkooien ervanaf. Onkruid uit de gaten plukken... en worteldoek open.

  2. Alles doorspitten

58f249bf-1d17-4e97-9a5a-f14054947621.jpg

3. Worteldoek er weer op

f6a44795-bdd8-4930-9bd4-f09b2ed0c542.jpg

  1. En de antiinsektenkooitjes weer op zijn plaats..

  2. Bij sommige kooien doen we een upgrade door ook nog eens plastic eroverheen te spannen waardoor we spontane broeikassen creeren.

  3. Hieronder de 'broeikas' waar wat uitgelopen aardappels onder zijn gepoot... in de hoop dat een nachtvorstje geen blijvende schade oplevert.

    047f2398-daa9-423c-a8ad-75bf691c540f.jpg

Daarna heb ik het doordragende aardbeienveld onder handen genomen:

Kooitje open....

df682586-a0e1-4324-bb41-55af105b973d.jpg

En alles weer even strak getrokken en kooitje weer dicht.

17f7f2b0-8c4e-40e9-a4f2-fb3691f0f914.jpg

Daarna het veld met de éénmalig gevende aardbeien... een waar slagveld waar ik wel 1000 (geen grapje) scheuten vanaf heb kunnen halen.

Before:

9c5715a7-780d-4b61-9556-0fa50680b92f.jpg

En after:

ac4918d6-3b95-49d4-96b6-b75a5fb1a6b23.jpg

Dit zijn de tweejarige planten... hier gaat ook een antiinsektenkooi met plastic eroverheen in de hoop een hele vroege gift van deze planten te krijgen.

Daarna zullen ze gerooid worden en gaan hier de kolen groeien. De éénjarige éénmalig gevende aardbeienplanten kun je linksboven in het plaatje zien... dat zijn ongeveer 250 'nieuwe' planten en dit zijn 165 'oude' planten.

Ook een kijkje genomen in de 'broeikaskooi' waar ik in oktober nog hals over kop de knoflook heb kunnen planten.... Dit was letterlijk de eerste keer in 4 maanden dat ik ernaar heb gekeken en besef dat ze dus 4 maanden geen actief water hebben gehad... maar wat een prachtige knoflookjes! Daar word ik toch zo blij van...

2048cdef-dee4-4a52-8b3d-6397edba5e6d.jpg

Van de tuin ook de laatste afdwalers kunnen halen zoals koolrabi en laatste spruitjes.

e8c30d12-a1b9-4922-8339-02bf1ce4a5af.jpg

Als laatste zijn er al wat rode en witte plantuitjes, wortels, rabarber en doperwten de grond in gegaan. Snijbiet en meiknol was helaas geen tijd meer voor.

Thuis zijn we trouwens ook in de hoogste versnelling gegaan... gisteren de 11 zaaitrays gevuld... en lekker van het zonnetje kunnen laten genieten..

Er is o.a. lenteui, sla, andijvie, veel kolen, bietjes en paprika's gezaaid.

a9d05f94-1bfd-438b-bef7-e165628076e8.jpg

Mijn vriendin kan mijn hobby wat minder waarderen dus wil graag dat dit hierboven niet in het zicht staat.

Daarom heb ik een plekje in mijn garage gemaakt een paar maanden geleden.

En die plek gaat nu officieel 'AAN'.

Ja het klopt dat we ons helemaal blauw gaan betalen aan stroomkosten... maar een hobby heeft geen grenzen hé (en we hebben gelukkig nog een jaar salderingsregeling...).

Hierboven zie je al het effect van deze groeilampen die het hele spectrum aan licht leveren.

De komende dagen bestel ik er nog een paar bij zodat ik 3 niveau's heb en pas ik dit rek nog even aan zodat op niveau 2, niveau 4 en op de grond (niveau 6) 18 zaaitrays kunnen staan.

Op die manier zit er ongeveer 60 cm tussen lamp en de plantjes en denk ik 2 maandjes aardig te kunnen rekken.

a3aa38f5-0bb5-4eb9-b81c-77e1c9cfe178.jpg

's Avonds om 23:00 kreeg ik van mijn vriendin al een berichtje of ik voortaan het licht in de garage even wil uitzetten.... het is alsof er een zon in de garage ligt zo fel.

Erg blij met de voortgang! Hopelijk kunnen we de komende daagjes nog een paar uurtjes sprokkelen om verder te gaan met het straktrekken van de hele tuin.

8 reacties

Aanbevolen reacties

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

Een prachtige artisjok idd, die staat daar natuurlijk mooi beschut. En wat een alien van een koolrabi!

Dahli

Leden

Geplaatst:

Heel leuk om te zien weer! Wat heb je veel werk verzet, echt leuk om de voor en na foto’s te zien.

En de kweekkast is herkenbaar des Beukwoods, zo mooi geordend 😍. Zelfs met tussenschotjes op maat voor de kweekbakken, echt prachtig! Dat is geen toeval denk ik.

Vrouwholle

Leden

Geplaatst:

Wooohw wat effeciënt heb jij alles aangepakt @Beukwood Dat zal bij opstarten flink wat werk geweest zijn waar jij nu het profijt van hebt 👍😊

Mag ik vragen hoe jij de bemesting van jouw tuin aanpakt? 🤔

Voor in de garage zou zo’n kweektent om het rek heen die licht en warmte binnen houd mischien wel iets zijn?🤔

Ik ga bij gelegenheid jouw blogs eens terug lezen…😊

Mooi moestuin seizoen !!🤞😊🌱👩‍🍳🌱🐓🌱☃️🌱

Beukwood

Leden

Geplaatst:

12 uren geleden, appelvrouw zei:

Een prachtige artisjok idd, die staat daar natuurlijk mooi beschut. En wat een alien van een koolrabi!

Een beetje en bijtje zonder vleugels hé ;)

10 uren geleden, Dahli zei:

Heel leuk om te zien weer! Wat heb je veel werk verzet, echt leuk om de voor en na foto’s te zien.

En de kweekkast is herkenbaar des Beukwoods, zo mooi geordend 😍. Zelfs met tussenschotjes op maat voor de kweekbakken, echt prachtig! Dat is geen toeval denk ik.

Zeker geen toeval ;) haha. Ik denk dat ik 3 jaar geleden besloten heb alles met dezelfde kweekbakken te doen. Heb er nu 28 wat het makkelijk maakt alles op te stapelen of te ordenen. In de toekomst maak ik nog een houten plaat zodat ik met 1x drukken alle gewenste gaten kan maken voor het voorzaaien. ;)

4 uren geleden, Vrouwholle zei:

Wooohw wat effeciënt heb jij alles aangepakt @Beukwood Dat zal bij opstarten flink wat werk geweest zijn waar jij nu het profijt van hebt 👍😊

Mag ik vragen hoe jij de bemesting van jouw tuin aanpakt? 🤔

Voor in de garage zou zo’n kweektent om het rek heen die licht en warmte binnen houd mischien wel iets zijn?🤔

Ik ga bij gelegenheid jouw blogs eens terug lezen…😊

Mooi moestuin seizoen !!🤞😊🌱👩‍🍳🌱🐓🌱☃️🌱

Ik denk al met al dat dit het resultaat is van een jaartje of 6-8 fine tunen. Het worteldoek waar ik nu aan heb gewerkt ligt er al minstens 6 jaar, maar inderdaad nu ging het snel.

Mijn bemestingsplan: Om het jaar probeer ik koeienstront op de hele tuin te gooien. Daarnaast staan er 2 paarden verderop waar ik in de tussenliggende jaren mijn best doe zoveel mogelijk verteerde paardenstront van te gebruiken en op die manier de bodemstructuur te verrijken. Bij gebrek aan tijd in een bepaalde periode gooi ik er nog weleens gedroogde koemestkorrels op omdat dat gewoon veel sneller gaat. Het gaat een beetje organisch en afhankelijk van het plantbed heb ik iets hoger op de bucketlist het toevoegen van voedingsstoffen staan. Kolen en Prei MOETEN extra voeding krijgen... andere groenten kunnen het met een uitgeputter stukje grond ook wel redden.

Ja goeie tip van de kweektent. Ergens in de komende maanden gaan we daar ook wat moois van maken ;) even geen hoge prioriteit nog ;)

Gitta

Leden

Geplaatst:

Wat heb je veel werk verricht in korte tijd. Goed systeem heb je gemaakt voor je opkweken en het gaat nog meer verbeterd worden lees ik. Netjes gedaan.

Tanja65

Leden

Geplaatst:

Wow! Wat een werk en wat een efficiency. Klasse!

Gast

Gast

Gasten

Geplaatst:

Niet verkeerd begrijpen @Beukwood !😉

Maar zowel bewondering als jaloezie langs mijn kant.😉

Veel bewondering omdat jij het zo geweldig doet,en tekeer gaat als iemand met tomeloze energie,en tegelijkertijd een beetje jaloezie omdat ik het zelf zo niet meer kan na ooit ook beresterk geweest te zijn voor mijn arbeidsongeval....😉

Beukwood

Leden

Geplaatst:

Op 6-3-2026 om 22:04, Gast zei:

Niet verkeerd begrijpen @Beukwood !😉

Maar zowel bewondering als jaloezie langs mijn kant.😉

Veel bewondering omdat jij het zo geweldig doet,en tekeer gaat als iemand met tomeloze energie,en tegelijkertijd een beetje jaloezie omdat ik het zelf zo niet meer kan na ooit ook beresterk geweest te zijn voor mijn arbeidsongeval....😉

Snap ik kerel! Dankjewel!

Gast
Voeg een reactie toe

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.