Geplaatst: 3 oktober 201312 j Hallo, kan ik eekhortjes brood ook drogen door ze in plakjes te snijden en dan aan een lang touwtje te rijgen telkens met ruimte ertussen? Dit heb ik nl ook met gewone Champignons gedaan.Marijke. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 3 oktober 201312 j Ja, dat zou op de zelfde manier moeten gaan lukken. En een mooi voordeel is dat je het water waarin je ze wellen gaat weer als basis voor soep of saus kunt gebruiken. Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl
Geplaatst: 3 oktober 201312 j wij hebben paddestoelen vrij snel gedroogd in een groentendroger, champignons en een stuk porcini dat over was 4 oktober 201312 j aangepast door Gast
Geplaatst: 4 oktober 201312 j Auteur Hoi, bedankt voor de antwoorden. Ik heb wat Cepes zoals ze die hier noemen, en wil wat drogen. Een voedsel droger....wat kan ik mij daar bij voorstellen?groetjes Marijke. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 4 oktober 201312 j Marieke ik droog ze buiten( en als het regent, én `s-nachts haal ik ze binnen) Op een dienblad met keukenpapier, in plakken, en soepel zwart stoffen horgaas erover(gekocht bij xenox). Gaat perfect met cepes, trompettes du mort maar ook met zelfgekweekte shi takes enz... We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 4 oktober 201312 j Auteur Appelvrouw, ook bedankt voor het antwoord. Momenteel is het erg vochtig. Hoelang kan het dan binnen liggen? Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Geplaatst: 4 oktober 201312 j Mijn ervaring: zolang het afgedekt is tegen vliegen kan dat wel even..dagen..leg het daar waar het tocht als je zo`n plek hebt.Zodra er zon is zet ik het dienblad daarin. Ik draai de cepes etc regelmatig, minstens 1 x per dag als ze in de zon staan.. We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 6 oktober 201312 j Auteur Bedankt, daar het hier voorlopig nog vochtig blijft heb ik ze toch aan touwtjes geregen. En het gaat goed! Met mooi weer zou ik ze ook nog buiten in de zon kunnen hangen. Merci!Marijke. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.