Jump to content

Featured Replies

Posted

Ik heb nog een smalle strook grond vrij tegen een muur aan de noordkant van de tuin. Ik zou er graag iets groen en lekker planten en m'n oog viel daarbij op frambozen. Zou dat lukken? Er is uiteraard nauwelijks direct zonlicht. Of zijn er betere alternatieven voor zo'n plekje?

 

In mijn onderzoek tot nu toe wordt vooral duidelijk dat er verschillende soorten frambozen zijn (zomer/herfst) en dat de planten op zich wel schaduw kunnen verdragen. Ik heb echter geen praktijkervaring. Dank voor uw advies.

Ik heb wel eens pogingen gedaan met halfschaduw die nog goed uitpakten. Geheel in de schaduw zou ik niet doen. De Japanse Wijnbes kan nóg beter tegen schaduwrijke plaatsen, dus dat is misschien ook een optie.

 

Wat meer informatie over fruit in de halfschaduw/schaduw vind u hier:

http://www.fruitbomen.net/informatie/p/38/fruittuin-in-de-schaduw/

Edited by Guest

Kijk ook eens op onze webwinkel: Fruitbomen.net, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube

Ze worden duidelijk minder zoet naarmate er minder zon is.

  • Author

Misschien dat ik het dan met een paar herfstframbozen probeer maar vooral die Japanse Wijnbes lijkt me wel een erg interessante optie. Goede tip!

Echt op het noorden fruit?

 

Anne bell maar deze kan je niet eten(hortensia)

http:// www.zonnehoekje.nl overnachten nabij het Lauwersmeer.

Ik heb mijn frambozen struik tulameen tegen een zonnige kant van de schuur staan en ze zijn heel lekker!

Een kennis van mij had dezelfde soort in complete schaduw en had aanzienlijk minder vrucht en waren ook wat vlakker qua smaak. Hetzelfde met de braam, hele kleine braampjes kwamen eraan met bijna geen sap.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...