Geplaatst: 15 februari 201510 j Afglopen jaar ben ik wat knoflookbollen vergeten te oogsten. Deze zijn de afgelopen herfst weer uitgelopen, logisch. Maar wat ik vreemd vind is dat er per bol slechts 1 teentje lijkt uit te lopen. Er komt per bol namelijk maar 1 set sprietjes boven de grond.Heeft iemand enig idee hoe dat werkt met een bol
Geplaatst: 15 februari 201510 j Ik heb er ook een paar laten zitten, er kwam in oktober al een bosje loof naar boven, dus meer uitlopers.Misschien heb jij hier en daar één losgeraakte teen laten zitten, of is de rest verrot?Normaal moet uit elke teen een nieuwe uitloper komen.
Geplaatst: 15 februari 201510 j Auteur Dat dacht ik ook. Maar er komt bij mij zeker geen "bos" loof omhoog. Geduldig afwachten en kijken wat over een paar maanden de oogst is.
Geplaatst: 15 februari 201510 j Vorig seizoen had ik hetzelfde.Ik had per nieuwsgierigheid een ganse bol in de grond gestoken.Van die bol is er 1 teentje beginnen uit te lopen.De andere teentjes begonnen uit te lopen toen ik de bol openbrak. Misschien dat de oude wortelschijf de meeste teentjes weerhoudt uit te lopen. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 16 februari 201510 j zou toch gewoon een bosje moeten gevendeze meneer plant de teentjes apart uit na uitlopen...linkje verder bewaren losse teentjes slechter dan aan een bol dus die wortelschijf doet toch iets...maar wat?
Geplaatst: 16 februari 201510 j ik heb hier ook zo`n bosje staan van wsl een vergeten bolletje knoflook van vorig seizoen. Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ermee te doen: laten staan of toch opgraven en splitsen en weer uitplanten!? Zouden het dan alsnog bollen kunnen gaan worden of is die kans nihil? http://www.fromapreciousplace.nl Droom en doel om zoveel mogelijk natuurlijk te leven, tezamen met onze dieren. Wegens boerenerf-drukte niet altijd even veel tijd om te forummen (helaas .. ) Maar per pb of mail ben ik bereikbaar.
Geplaatst: 16 februari 201510 j kan momenteel t filmpje in de link niet bekijken, al t straks nog eens proberen. Voor nu is de grond nog hard bevroren dus eerst maar binnen aan het werk http://www.fromapreciousplace.nl Droom en doel om zoveel mogelijk natuurlijk te leven, tezamen met onze dieren. Wegens boerenerf-drukte niet altijd even veel tijd om te forummen (helaas .. ) Maar per pb of mail ben ik bereikbaar.
Geplaatst: 16 februari 201510 j Ik heb hetzelfde probleem: enkele bollen vergeten te oogsten. Intussen zijn ze uitbundig uitgelopen. Omdat ze nooit gedroogd zijn, en dus geen droge vliesjes hebben, was het mijn bedoeling ze als verse knoflook eind mei/begin juni te gebruiken. Ik begin daar nu toch een beetje over te twijfelen. Heeft iemand ervaring met het oogsten/gebruiken van een '2dejaars'-bol?
Geplaatst: 17 februari 201510 j ja, geen succes als teen, wel heerlijk als blad en stengel, soort knoflookpreiwel oogsten voor de roest erin komt
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.