Geplaatst: 9 mei 20169 j Hoi,ik vroeg me af of je planten een tabletje met mineralen(Bijv. kalium, calcium en magnesium) opgelost in water kon geven
Geplaatst: 9 mei 20169 j Als die mineralen tabletjes te koop zijn zou ik niet weten waarom het niet zou kunnen.
Geplaatst: 9 mei 20169 j Lijkt me om vele redenen onverstandig. Bovendien zijn er veel gemakkelijkere en bovendien betrouwbaardere manieren om te zorgen dat planten voldoende van de nodige voedingstoffen krijgen (die bovendien ook nog nagenoeg gratis zijn). Als in zo een tabletje al een verbinding met kalium/magnesium of kalk zit die voor plantenwortels direct of indirect opneembaar zou zijn......hetgeen echt de vraag is.....en er zitten geen bij-mengingen in zo een tabletje (waarvan het effect niet gekend is)...is er nog het probleem van dosering...in welke mate doet het goed, te veel, worden er balansen verstoord...... Het is niet erg moeilijk (en een beproefde methode die echt aan de gezondheid van de planten zelf en de gezondheid van het voedsel dat ze voor ons worden bijdraagt) om te zorgen voor een gezonde bodem, vol bodemleven en naar maat van de planten....compost maken van gevarieerde ingrediënten en daarmee je bodem rijkelijk voeden zorgt al voor meer dan voldoende van al deze stoffen, bijvoorbeeld. Misschien leuk om de vraag theoretisch te stellen.....maar ik zie geen enkele verstandige reden om met dit soort "bemesting" te gaan experimenteren! In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.