Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Moestuin Forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

1 bosje peterselie

1 bosje bieslook

1 bakje tuinkers

Als je hebt 1 bosje zuringbladen (bestaat ook een tuinversie van)

Als je hebt 1 bosje kervel

Als je hebt beetje komkommerkruid

Als je hebt beetje kleine pimpernel

 

Alles fijnmalen (b.v. keukenmachine)

 

¾ l tot 1 l yoghurt

2-3 eetlepels mayonaise

1 – 1,5 theelepels mosterd

Peper

Zout

Beetje citroensap

 

De fijngemalen kruiden toevoegen en goed doorroeren.

 

Lekker over gekookte aardappelen en met een hardgekookt ei!

Groetjes, Birgit (Soil Food Web Consultant) Meer weten over het microscopische bodemleven? https://rijkebodem.eu

Het lijkt me een heel bijzondere saus..behalve de tuinkers heb ik alles, en de tuinkers kan ik zaaien..Het smaakt vast erg kruidig, maak jij een hele liter van deze saus?

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

  • Author

Ik maak er altijd een tot anderhalf liter van. Er zijn er hier 3 liefhebbers voor. Zoon houd er niet van, maar die lust helemaal geen saus of ju over aardappelen - ah aardappelen eigenlijk ook al niet in gekookte staat.

 

Het smaakt inderdaad lekker kruidig. Wil je minder maken kan je gewoon maar een paar blaadjes vatten om uit te proberen.

 

Ik maak het vlak voor het opeten, maar een paar uur van te voren is soms ook wel zo makkelijk. Restjes zijn 2-3 dagen houdbaar. Het smaakt alleen een klein beetje minder. Het lijkt me ook dat er dan nog amper vitamines in zitten.

 

Dit recept was voor mij de reden dat ik al jaaaaren een kruidentuin heb. En het minimum aan ingredienten vind ik zuring, peterselie, bieslook en tuinkers. De andere ingredienten heb ik niet altijd aan kunnen kommen omdat het niet wou groeien (of te vroeg in het jaar). We eten het zo gauw als de zuring groeit.

Groetjes, Birgit (Soil Food Web Consultant) Meer weten over het microscopische bodemleven? https://rijkebodem.eu

Ik ga het eens proberen. Doe ik ook eens wat met de twee prachtige zuringplanten die ik heb, die worden verder alleen gebruikt voor omelet met zuring...morgen tuinkers zaaien!

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.