Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Courgette plant groeit hard maar geen vruchten

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo allemaal,

 

Ik heb een vraag. Ik heb ergens aan het begin van het jaar een courgetteplant geplant en deze groeit hard. Nu zit ik alleen nog te wachten op vruchten. Ik heb foto's toegevoegd waarin te zien is welk blad de plant heeft en welke bloemen hij geeft. Dit zijn dan ook de enige bloemen.

 

Kan iemand mij vertellen of ik inderdaad een courgette heb geplant, welke soort het is, of ik de plant korter mag knippen en waarom ik geen vruchten krijg?

 

Alvast bedankt

IMG255481501500376034.JPGIMG255619761500376035.JPGIMG255723771500376036.JPG

Geplaatst:

Dit lijkt mij eerder een komkommer...?

Een courgette maakt zowel vrouwelijke als mannelijke bloemen, en die zien er verschillend uit (google maar eens).

Deze bloemen lijken me nogal klein en ook allemaal hetzelfde...?

En is het een rankende plant, dat lijkt nl. op de foto?

Geplaatst:

Zie ik het goed dat je hem binnen hebt staan?

Dat kan een reden zijn waarom hij geen (voldragen) vruchten maakt.

 

Verder eens met bio-fee.

 

Edit: en met Jorieke

"Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.

Geplaatst:
  • Auteur

Hallo,

 

Dank jullie voor de snelle reacties Het zou heel goed kunnen zijn dat het een komkommer is. Ik ontdekte vandaag deze al groeiende vrucht.

IMG256197631500409409.JPG

Is dit inderdaad een komkommer? Alle bloemen zijn inderdaad even groot en lijken ook heel erg op elkaar.

 

Verder is het inderdaad een rankende plant. Hij groeit heel hoog en omdat hij in huis staat en niet naar buiten kan wil ik hem inkorten. Hoe mag ik dat doen? Ik heb nog niet eerder zo een grote plant in huis gehad, vandaar mijn vraag.

 

Alvast bedankt

Geplaatst:

Yep, komkommer.

Ik kan me niet inbeelden dat hij voldoende licht krijgt om vruchten te kunnen dragen.

Geplaatst:

Inderdaad een komkommer.

 

Ik betwijfel ook of dat wel goed gaat als hij binnen staat...

Kan hij ook niet in een pot op het terras of balkon ofzo? Komkommer worden normaal gesproken in een kas geteeld, of (sommige soorten) buiten. In beide gevallen krijgen ze veel meer licht dan wanneer ze binnen voor een raam staan.

Ik weet ook niet zeker hoe het zit met bevruchting...? Courgettes en pompoenen hebben bijen nodig om vruchten te kunnen vormen. Maar die hebben mannelijke en vrouwelijke bloemen, komkommers volgens mij niet... Maar dat weet iemand anders misschien wel beter te vertellen dan ik...?

 

Of en hoe je hem kunt inkorten weet ik niet; de mijne groeien buiten en krijgen daar alle ruimte...

Geplaatst:

Moderne hybride komkommers hebben geen bevruchting (en dus bestuivers) nodig om vruchten te maken.

Zaadvaste komkommers hebben wel bevruchting nodig. Je kan dan een mannelijke bloem tegen een vrouwelijke (die met een kleine komkommer erachter) wrijven. Maar of ze gaan uitgroeien weet ik niet. Binnenshuis is er te weinig licht. K

Geplaatst:

dat hangt wel echt heel erg van je raam af. ik heb een gigantisch raam op het zuiden en een kas is er niks bij. het is feitelijk zelfs te licht voor komkommers, want ze hebben ernstig last van zonnebrand. vorig jaar te laat in het seizoen gezaaid eigenlijk en toen deden ze het beter. maar hoe dan ook komkommers kan ik oogsten. is bij mij wel expres de kaskomkommer die klein blijft, diva.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.