Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Zwarte en witte paprika, wanneer oogsten?

Featured Replies

Geplaatst:

Ik heb dit jaar bij een kweker in de buurt paprikaplantjes gekocht van een Zwarte en een witte variëteit. Nu zitten er aan de "zwarte" plant inmiddels twee zwarte vruchten, maar die zijn nog redelijk klein. Bij "gewone" rode paprika's in mijn ervaring dat ze eerst groter worden, daarna dikker vruchtvlees krijgen en daarna pas rood worden. Heeft er iemand ervaring met zwarte paprika's?

Scent & Spice | Genieten, denken en doen met kruiden!

In het Pakhuis | Inspirerende en kleinschalige vergaderruimte en workshoplocatie in de Betuwe

Geplaatst:

Ja maar zonder de exacte soort te kennen weet je niet hoe groot die worden...

Zwart is normaal de afgerijpte kleur dus klaar om te oogsten en op te eten.

 

Zet net als bij tomaten verschillende soorten/kleuren maar het verschil in smaak is veel minder opvallend bij paprika.

 

Wel onthouden dat paprika's (en pepers) ook onrijp kunnen worden gegeten, zijn er niet minder lekker om de smaak is gewoon anders

Geplaatst:

Verbeter me maar als ik het mis heb maar onrijpe paprika's zijn of wit, of groen of paars. Rijp kleuren ze af naar rood, geel, oranje of bruin.

Dus de witte variëteit zal een kleurtje krijgen als je maar lang genoeg wacht. En dat geldt denk ik voor de zwarte, waarvan ik denk dat deze eigenlijk donkerpaars gekleurd zijn.

Als je ze in deze kleuren wil eten zul je ze onrijp moeten oogsten. Wachten totdat ze net beginnen te rijpen? Groter zullen ze dan denk ik toch niet meer worden.

Geplaatst:

Gewoon wanneer ze zacht aanvoelen...

Geplaatst:

Nee hoor klopt niet altijd, wit en 'zwart' zijn ook rijpe stadia van bepaalde paprika's

 

Bvb.

- Pusztagold

Eerst lichtgroen en dan wit (créme) tot lichtgeel

- Belladonna

Eerst groen en dan ivoorkleurig

...

 

Zwart zal idd donker paars of donkerbruin zijn

Bvb.

- Chocolate Bell (eerst groen dan donker bruin)

- Hershey (werd bij mij echt wel héél donker bruin, zwart als je niet goed keek, verschilt ook jaar per jaar, ene jaar donkerder dan andere jaren?

...

 

Hoe rijper, hoe zoeter alvast

Geplaatst:

Ik weet het niet hoor. Een kleine zoektocht op het net zegt mij dat Pusztagold uiteindelijk rood kleurt en Belladonna lichtgeel.

Geplaatst:

Ja lees ik ook, bvb bij Diana maar hier blijft de Puszta dus gewoon 'wit' ... en later dan bruin als je vergeet te oogsten want rot ...

Belladonna kan je idd mss als geel zien ipv Ivoorwit

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.