Jump to content
Image Image Image Image Image
Image

moerasspirea


Tanja65

Recommended Posts

Is er iemand op dit forum die wellicht wat zaadjes moerasspirea aan mij wil opsturen? Uiteraard vergoed ik de verzendkosten. Je zou mij heel blij maken, want al die chemische pijnstillers wil ik niet, de cbd werkt onvoldoende, en THC blijk ik niet zo goed tegen te kunnen. Bovendien heb ik maagklachten en doet moerasspirea daar ook iets moois in.

 

Eventuele andere tips voor natuurlijke pijstillers (systemisch) zijn ook welkom.

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

@Appelvrouw we zijn zeker van plan naar de MTFD in het voorjaar te komen, helaas lukte de laatste van enkele weken geleden door omstandigheden niet. Dus graag! En ja, ik help je dan onthouden .

 

@windindewilgen als het om wat voor reden dan ook niet lukt om naar de MTFD te gaan in het voorjaar, kom ik graag bij je terug!

 

Alvast bedankt allemaal. Mocht iemand toch nog zaadjes hebben dan waag ik ook graag zelf alvast een poging.

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

De planten zijn overigens ook in elk tuincentrum met een béétje assortiment te krijgen, hier in Rotterdam voor 1.20 euro per plant, potmaat P9. Niet bij de kruiden zoeken, maar gewoon bij de vaste planten: Filipendula ulmaria.

 

Ik kan eventueel ook wel een polletje voor je meenemen op de mtfd in het voorjaar als je dat liever hebt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bit de tuincentra hier (niet zo goed voorzien) hebben het niet, en het zit er voorlopig door omstandigheden niet aan om op zoek te gaan elders.

Mijn hoop is op de MTFD, van jou of Appelvrouw maak me niet uit

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

Heb geen moerasspirea, maar misschien wel wat anders.

 

Door je verhaal moest ik aan de duitser Flex Hofmann denken, welke bij bayer werkte. Toen hij pogingen deed om de asprine te ontwikkelen, in de tijd er naar toe gebruikte hij sap van de jongen wilgen.

Koortsverlagend,pijnstillend etc.

https://www.docukit.nl/spreekbeurt/aspirine

https://nl.wikipedia.org/wiki/Acetylsalicylzuur#Van_wilgenblad_tot_acetylsalicylzuur

 

Maar waarschijnlijk vond Flex de werking er nog niet genoeg van, dus ontwikkelde hij ook maar even Heroine.

Link to comment
Share on other sites

Tof verhaal roror! Maar ere wie ere toekomt:

 

Uit onderzoek van de labjournaals bij Bayer blijkt echter dat de werkelijke ontdekker van acetylsalicylzuur Arthur Eichengrün was, die onderzoek deed naar betere pijnstillers. Felix Hoffmann werkte als laboratorium-assistent onder diens leiding. Vanwege Eichengrüns joodse achtergrond werd hij door de nazi’s uit de annalen geschrapt en werd het verhaal van de reumatische vader bedacht. In 1949 publiceerde Eichengrün een artikel waarin hij de uitvinding van acetylsalicylzuur claimde. Deze claim werd bevestigd na onderzoek van Walter Sneader van de universiteit van Glasgow in 1999.[6] De vraag wie de werkelijke ontdekker van acetylsalicylzuur is, bleef echter controversieel. Bayer weersprak in een persbericht de bevindingen van Sneader. (Bron; Wiki)

 

Voor mijn maag lijkt me trouwens wilgenbast niet zo denderend

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ik heb geen zaad geoogst, maar als je me helpt herinneren en je komt op de mtfd in het voorjaar dan steek ik een stuk voor je uit.

 

Hierbij de reminder @appelvrouw , zou super zijn ik ben nog steeds op . Gaan jullie komen?

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...