Geplaatst: 29 februari 201214 j Ik zou graag geld verdienen door planten te kweken zoals Palmen, bananenbomen, enz....Heeft er iemant tips voor dit te doen?
Geplaatst: 29 februari 201214 j Voor palm en bananen zul je toch moeten bijverwarmen....zijn geen 1 seizoensplanten volgens mij....
Geplaatst: 29 februari 201214 j Ik heb geen verstand van palmen Ruben maar bananenplanten zou je in een kas goed kunnen kweken. Ik zou dan wel beginnen met de Musa basjoo (japanse vezelbanaan) omdat die heel goed tegen lage temperaturen kan al kan ook hij niet tegen temperaturen onder nul. Niet dat hij dan verloren is ( al geeft vorstvrij overwinteren van de stam een mooier resultaat) mits de grond maar niet bevriest lopen ze in het voorjaar weer uit en ieder jaar krijg je er meer. Aan de wortels van oudere bananen ontstaan ieder jaar wel enkele nieuwe scheuten die je na een tijdje kunt afscheuren zodat je weer een nieuwe plant hebt. Of banaan een goede keus is om daarmee door kweek geld te verdienen betwijfel ik. Zo duur zijn bananenplanten niet en vermeerderen gaat relatief langzaam. Maar misschien dat er 'in de handel' ook zaad verkrijgbaar is waardoor kweken een heel stuk sneller gaat. -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 2 maart 201214 j Ik zou graag geld verdienen door planten te kweken. Heeft er iemant tips? Deze: http://www.kvk.nl/ondernemen/bedrijf-starten/
Geplaatst: 2 maart 201214 j Ohja, Musa basjoo is uit. Ensete ventricosum ´maurelii´ is in. Zelfs annie van drie hoog achter in de jordaan heeft ´m op d´r balkonnetje. Musella lasiocarpa (Siberische banaan) wordt momenteel gepushed maar zal in 2012 commercieel floppen. In 2015 zie ik gentech bananen voor me welke winterhard zijn in dit klimaat. het betreft hybrides met extra stevig blad. Ok, genoeg getipt.
Geplaatst: 3 maart 201214 j @Geedee, dat is zeker niet waar. Er zijn palmen die -18 zonder problemen overleven zoals de tracicarpus fortunei. En bananen groeien ongelofelijk snel, sommige soorten zoals de musa basjoo en nog een paar andere zijn met wat bescherming winterhard.
Geplaatst: 3 maart 201214 j Ja, je hebt gelijk, er zullen vast wel soorten zijn die vorst kunnen hebben maar voor de handel moet je ook wel een beetje divers kunnen aanbieden. Geen idee hoe hard sommige soorten kunnen groeien...maar die gewone soorten staan natuurlijk ook bij diverse tuincentra en daar moet je dan wel mee concureren. Ik denk dat wanneer je palmen en bananenplanten wil verkopen...ze toch wel van een seizoen ervoor moeten zijn....wanneer je zelf gaat stekken(of zaaien) aan t begin van het jaar, duurt het toch wel even voor je een verkoopbare plant hebt...en niet veel mensen zullen zoiets aanschaffen op het najaar
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.