Posted March 11, 201213 yr Ik weet niet of deze al gepasseerd is.Nu we weer bezig zijn in de tuin heb je niet elke keer zin om de schop schoon te maken en invetten.Deze manier doe we al jaren: neem een zeer grote emmer met metsel zand en daar een fles goedkope mais /zonnebloem olie in kieperen.En daar steeds je gereedschap inzetten, dan gaat het niet roesten. http:// www.zonnehoekje.nl overnachten nabij het Lauwersmeer.
March 11, 201213 yr Grappig thea..maar vet jij dan je schep na ieder gebruik in?Ik maak mijn gereedschap vaak in de beek schoon..invetten van scheppen, rieken en harken kom ik niet aan toe We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
March 11, 201213 yr Ik maak mijn gereedschap bij thuisaankomst schoon (lees: moddervrij), zowel steel als uuuh, niet-steel. Invetten heb ik nog niet gedaan. Alles is dit jaar nieuw aangeschaft, maar eind van het seizoen gaat alles netjes in het vet. Wat voor vet trouwens? Heilige boontjes, ik eet ze rauw!
March 11, 201213 yr Ja. ik kende de tip. Was hem wel weer kwijt in me hoofd moet ik zeggen. Me goeie schop in Fr. vet ik wel in, voor de winterberging. Maar in het seizoen staat ie eigenlijk net zo makkelijk een week in weer en wind. Erg he ? Iegenlijk nooit gemerkt dat mijn schop gaat roesten. Als je er mee werkt, zal daar geen tijd voor zijn denk ik ? wel een mooie tip !
March 12, 201213 yr Author Wij hebben zware klei,daarom blijft er aarde aan. http:// www.zonnehoekje.nl overnachten nabij het Lauwersmeer.
March 12, 201213 yr Als je je schop of ander gereedschap elke keer met een droge doek schoon maakt krijg je ook geen roest. Doe het zo jaren. Dan heb je wel een opbergplaats nodig die enigszins droog overkomt. Indien roest, een beetje WD40 lost alles op.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.