Geplaatst: Maandag om 13:461 d Auteur Ook even het verschil opgezocht, wist ik niet. Weer wat geleerd. @Dahli Dauphinoise wordt gemaakt met rauwe aardappelen die in room worden gekookt, niet met een béchamelsaus. Au gratin daarentegen wordt gemaakt met voorgekookte aardappelen en gebruikt kaas.
Geplaatst: Maandag om 15:311 d Je kunt ook alles (zowel aardappel- als knolselderschijfjes) even 5 minuten in de room opkoken en dan gewoon in je ovenschaal storten. Beetje egaliseren met een vork en klaar. Hoef je er ook niet aan te komen 😊. Hoeft natuurlijk niet. Zowel aardappel (klassiek) als de toevoeging, in dit geval knolselder, kunnen er ook rauw in. Dan duurt het alleen wat langer.1 uur geleden, Petrasmoestuin zei:Dauphinoise wordt gemaakt met rauwe aardappelen die in room worden gekookt, niet met een béchamelsaus. Au gratin daarentegen wordt gemaakt met voorgekookte aardappelen en gebruikt kaas.‘Gratin dauphinois’ is de naam van het gerecht. Dus niet het één of het ander. En dat wordt bij mijn weten nooit met bechamel gemaakt.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.