Geplaatst: 29 oktober29 Okt Met hulp van de verkering, Asperge loof eraf gehaald, dahlias ontdaan van steel en blad. Veel compost op de dahlia planten, daarna loof van asperges en dahlia stelen en blad erop. Rekken verplaatst…palen vervangen. Compost op de asperges….en het aanstaande kolenvak. Weer ruimte in de compostbakken nu. Ben een eind nu, maar een gedeelte wil ik nog doen voor de winter…Nou, je ziet wel welk gedeelte ik nog moet doen he? 😂
Geplaatst: 29 oktober29 Okt Nou zeker goed te zien. Je hebt wel eer van je werk! Hier moet ik nog hard aan de slag. Maar er bloeit nog van alles en de dahlia's hebben nog zoveel blad. Dat wil ik er eigenlijk niet allemaal afhalen voordat de knollen er nog iets aan hebben gehad (of werkt dat neit zo bij Dahlia's?). Ik heb vandaag alleen de omgewaaide zonnebloem even opgeraapt. Dat was het weer qua activiteit 😂
Geplaatst: 29 oktober29 Okt Auteur De kleine kas schoongemaakt. Dat was wel weer nodig Joep maakte een mooi hulpmiddel, om de bovenste ruiten te kunnen doen. Er moest wel echt geschuurd worden, door de sproeier (en het lichtrode water wat daar uit spuit) koekt er van alles hard aan.
Geplaatst: Zaterdag om 16:095 d We hebben de zoete aardappelen geoogst. Eentje stond buiten, de ander in de kas. Die uit de kas waren groter en meer, maar buiten ook best ok.
Geplaatst: Gisteren om 11:591 d De vijg gesnoeid. Die was enorm gegroeid, had wat minder gemogen, en dan wat meer vijgen. Er zaten nu zoveel vijgen aan die nog niet goed waren. En ik ben niet van iets maken ermee, dus echt jammer!
Geplaatst: 6 uren geleden6 u Onrijpe vijgen bewerken vind ik ook best een ding hoor @jootje e het wel veel werk voor best weinig opbrengst. Vind het dan ook heel knap van @Dahli die dat onlangs nog heeft gedaan. Ik heb vandaag şn de tuin wat geploeterd. Beetje dingen şn het kippenhok en gezien de temperatuur moest de luffa nu toch echt naar binnen… maar dat was best een joekel van een ding geworden. De takken zaten overal in de kas. Had ook 1 beschimmelde luffa. Vast de kou. Was een beetje voorzichtig rukwerk. Ben maar paar takjes verloren. Wel veel gemangelde bladeren die tussen deden heen zijn getrokken. De grote pot van @acpronk was heel handig met die handvaten. Die kon ik daaraan optillen. De plant zit erin. Oude pot was eigenlijk te klein. Aangevuld met heel veel compost. 3 tomatenstokken. De oude bamboestokken erin laten zitten. Een paar slokken water gegeven. En nu maar hopen dat dit zielig hoopje ellende gaat bijtrekken. Zielig vanwege het getrek en geduw aan zijn uitlopers. Plant zag er hartstikke goed uit voor de marteling. Dus hopelijk trekt dat bij. Want ik wil nu luffa’s godsamme!
Geplaatst: 4 uren geleden4 u Zaterdag heb ik de zoete aardappels ook geoogst. En citroengras eruit gewipt met een vork (spitvork). Nou ja, klinkt makkelijk maar was ietsje moeilijker. Gisteren einde middag de Franse geranium gestekt. 3 traytjes vol, dus 3x 28 stuks. Als een deel het niet haalt, dan is dat geen probleem. Vandaag einde middag dan eindelijk het citroengras gedaan. Groot deel van het loof geoogst, ligt nu in de woonkamer. En wat stengels geknipt en gewassen. En de stekjes klaar gemaakt om op te potten. Het was al bijna donker, dus ik heb ze nu in een emmer zitten. Gezien de kou van komende nachten staat die emmer bij de achterdeur met een zak erover tegen uitdroging. Binnenkort dan oppotten. Denk een stuk of 30, minder dan vorig jaar maar er zitten wel grotere exemplaren tussen.
Geplaatst: 2 uren geleden2 u Ik heb een langwerpig bed met asperge, appel, rabarber en braam. Daar had ik ook wat pompoenen in laten groeien. Die waren overigens enorm geworden. Goede grond blijkbaar. Maar dat bed heb ik op orde gemaakt. Pompoenen eruit, onkruid weg. Bramen gesnoeid. In het weiland heb ik een pompoenenveld gehad. De pompoenen heb ik geoogst. Het is hier open en ik ben bang dat het anders mis gaat. Morgen nog wat in de kas planten en de opgekweekte artisjokken de grond in. Het komt goed!
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.