Geplaatst: 2 februari2 Feb Hallo beste lezer,Ik heb een vraag over wanneer het beste moment is om mijn kratky (hydroponics) naar buiten te zetten.Ik heb zojuist mijn chilis weer gezaaid maar wil dit jaar meer kweken.Ik heb 1 nft setup binnen voor kruiden en sla. en wat dwc en kratky setups voor de chilis.Dit jaar ben ik van plan een kratky toren te maken voor buiten met wat chilis, kruiden en mogelijk misschien aardbeien.En ik wil graag mijn tomaten dit jaar naar buiten dit was binnen niet te handelen 😅.Ik kan er aardig wat kwijt op mijn dak terras maar vroeg me af vanaf wanneer de meest geschikte periode is en vanaf wanneer dan te zaaien?Vooral ook om te voorkomen dat de planten al snel dood vriezen.
Geplaatst: 2 februari2 Feb Over het algemeen geldt : Zowel tomaten als pepers houden niet van kou, en eigenlijk kun je pas half mei redelijk veilig buiten je planten neerzetten (voor die tijd kun je nog zomaar nachtvorst hebben). Afgelopen jaar is er geen vorst meer geweest in de hele maand mei (bij ons althans) en kon je eigenlijk al prima begin mei je planten buiten zetten, maar het blijft een beetje een gok. Half mei is gewoon de vuistregel.Pepers , paprika en aubergine groeien maar heel langzaam, en die kun je beter nu al beginnen met thuis voorzaaien, dan kun je je plantjes (grofweg) half mei buiten zetten.Tomaten groeien al een stuk sneller, en daarzou ik nog even mee wachten tot maart, anders heb je veel te grote/slungelige planten die veel te veel ruimte innemen binnenshuis voordat je ze half mei pas buiten kunt zetten,Aardbeien kunnen gewoon tegen vorst en kun je nu al prima buiten op je terras zetten. En dingen als kruiden en sla die groeien snel, die doe je gewoon grofweg begin mei zaaien..Ik heb overigens totaal geen ervaring met hydroponics, en ik weet ook niet of dat sneller of langzamer groeit dan het in aarde kweken. En ik ben ook maar een beginneling, dus beschouw dit vooral als vuistregel die je al dan niet enigszins aanpast.
Geplaatst: 3 februari3 Feb Ik zou mijn hydroponics met wat dan ook nu nog niet zo buiten zetten. Aardbeien kunnen inderdaad tegen vorst, maar dat is in de grond. Het is nog maar begin februari. Je weet nooit wat het weer doet, en bij een flinke vorstperiode vriezen je emmers dicht. * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Geplaatst: 3 februari3 Feb Vorig jaar zijn ze bij mij op hydro 1 april de foliekas ingegaan. Dat is voor dit jaar ook de verwachting.Ik kijk natuurlijk naar de weerprognoses tegen die tijd.Peper en paprika zijn dit jaar op 11 januari voorgezaaid op steenwolpluggen.Tomaten zaai ik rond 25 februari.
Geplaatst: 3 februari3 Feb 17 minuten geleden, eduro zei:Vorig jaar zijn ze bij mij op hydro 1 april de foliekas ingegaan. Dat is voor dit jaar ook de verwachting.Volgens mij wil @TJs indoor hydroponics deze buiten zetten.Dus zou dat pas rond ijsheiligen gaan doen. Maar dan nog steeds het weer in de gaten gaan houden. Soms zet ik de pepers pas eind mei of eerste week van juni buiten. Ligt echt aan de tempratuur of dat er nog een voorjaars stormpje komt.Van een oud topic van zaailingen die te vroeg naar buiten gingen: https://www.moestuinforum.nl/topic/4798-ijsheiligen-2012/page/3/#findComment-88930Verder kan je natuurlijk de hydroponics toren binnen mee beginnen met de pepers en tomaten, en misschien pas de aardbeien plantjes kopen als de toren buiten staat?In Hydroponics groeit het allemaal erg hard, dus voordat je een oerwoud hebt binnen zou ik ergens tussen 1 of 14maart gaan zaaien. (Voor de pepers / tomaten)
Geplaatst: 15 februari15 Feb Auteur Top thanks voor de tips!Koriander en sla zit gewoon in een nft opstelling binnen met groeilampen.Chilis heb ik wel al gezaait maar vond hiervan de grote vorig jaar wel mee vallen deze kan ik later nog naar buiten.Tomaten ga ik dan dit jaar wat langer mee wachten dit was wel heel onhandig vorig jaar die word heel snel heel groot.Ik heb ook nog een polycarbonaat overkapping miss dat de tomaten en miss dit jaar ook komkommers tegen begin mei daar alvast kunnen staan.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.