Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Ik wou dit jaar Prei gaan proberen, maar hoe bewaar je dat?

Mijn vader hangt de Uien altijd met een stro touwtje aan een balk in de schuur om te drogen, werkt dat ook zo bij Prei?

 

En het is misschien een beetje offtopic, maar hoe kun je zien dat Prei rijp is om te oogsten?

Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.

Geplaatst:

Prei kan je oogsten als ze dik genoeg zijn naar jouw smaak. Al het loof boven de grond kan je eten, maar op potlooddikte heeft het niet veel nut om al te oogsten

Je snijdt ze in ringen en vriest ze in. Wel een dubbel zakje erom doen want het gaat geuren in de vriezer

Geplaatst:
  • Auteur

oke, bedankt voor de info!

Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.

Geplaatst:

En winterprei kan je gewoon op het land laten staan.

Alleen als het gaat vriezen een voorraadje in huis halen: dan zijn ze zo lastig uit de grond te krijgen.

Geplaatst:

Inkuilen...

Geplaatst:

Iedereen heeft gelijk vind ik . Misschien toch goed om nog een samenvatting te geven. Prei kan in ieder stadium van zijn groei geoogst worden en wordt dus niet 'rijp' zoals dat met zijn familielid de ui bevoorbeeld het geval is. Wel is het zo dat prei een tweejarige plant is wat betekent dat hij in zijn tweede levensjaar , in het voorjaar , een bloemstengel gaat vormen waarna hij voor consumptie waardeloos wordt. Afhankelijk van het ras gebeurt dat ergens tussen eind februari en april. Het is dus zaak de prei te gebruiken (of in te vriezen) voor hij over gaat tot het vormen van een bloemstengel. Wil je wat langer verse prei uit je tuin kunnen gebruiken dan kun je het vormen van die bloemstengel afremmen door de preien in het vroege voorjaar uit de grond te halen waarna je ze weer ergens een spadediep bij elkaar zet met wat aarde er tegen aan. Dat scheelt een paar weken in ontwikkeling maar uiteindelijk wordt die bloemstengel toch wel gevormd.

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Geplaatst:
  • Auteur

oke

Er zijn zoveel dingen die belangrijk zijn in het leven, mijn tuin is daar een ding van.

Geplaatst:

Je kan ook je prei die buiten staat naar de kas verplaatsen zo krijgt het geen strenge vorst en sneeuw op zich. Met een Bertje mazzel eet je in april nog winter prei. In de kas worden ze niet slap bij vorst

Geplaatst:

en als je prei een bloemstengel heeft gevormd, kun je dan zaad oogsten?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.