Jump to content
Image Image Image Image Image
Image

Mexicaanse komkommer


karins70

Recommended Posts

Ik heb dit jaar voor het eerst mexicaanse komkommer gezaaid, hij doet het als een tierelier, bijna een oerwoud in de kas, vruchten volop, maar ik ben niet zo enthousiast over de smaak. Ik pluk ze als ze ca. 5 cm groot zijn. Ze smaken wel naar komkommer maar hebben een taaie schil en grote zaden. Heeft iemand een lekker recept zodat ik ze toch kan eten want zo los uit de hand, zelfs versgeplukt ben ik geen fan.

Link to comment
Share on other sites

Als je ze nog grote laat worden (dat doe ik) dan kan je de zaden goed eruit halen en dan in reepje en roer bakken of heel laten en vullen met groenten en vlees/kaas.

 

En als je ze klein pluk 3 cm als augurken inmaken.

http:// www.zonnehoekje.nl overnachten nabij het Lauwersmeer.

Link to comment
Share on other sites

Nou net de mexicaanse komkommer door de roerbak gedaan. Mwah. Ik vind het een leuke plant maar ben nog steeds geen fan van de vruchten, er zitten zelfs in de hele kleine vruchten al grote zaden. Wie heeft het superidee wat met deze dingen te doen want ik kom er in om. Ik geloof niet dat dit volgend jaar weer in mijn kas komt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...