Allerlei Delen https://www.moestuinforum.nl/blogs/entry/1007-allerlei/ More sharing options... Volgers Andijvie en veldsla. De bloembollendoek, tulpen en narcissen. De winterajuin Shakespeare, Red Electric, Snowball en sjalot Griselle.
appelvrouw Members Geplaatst: 20 september 201212 j Potverdikkie.. ik ga dit toch eens aan Lie laten zien. Heb jij wel eens last van muizen onder dat doek?
jeanne-heijmans Members Geplaatst: 20 september 201212 j Het verbaast me iedere keer weer, wat ben jij netjes zeg,niet normaal super
Borsalino Members Geplaatst: 20 september 201212 j Appelvrouw, soms zitten er alleens muizen of een mol eronder, das nu eenmaal de natuur. Jeanne, ben niet altijd netjes hoor, bij bepaalde werkzaamheden mors ik weleens wat
Helly Members Geplaatst: 21 september 201212 j Morsen? Slabbetje gebruiken dan Bors Ziet er strak uit
Borsalino Members Geplaatst: 21 september 201212 j Helly, mijn vrouw gebruikt stijfsel voor mijn slabbetjes, daarom zijn ze zo strak Of denk ik weer eens verkeerd
Suus1 Members Geplaatst: 21 september 201212 j (aangepast) Zullen we nu maar weer over de tuin hebben? Wanneer heb je die veldsla gezaaid Bors? Ziet er goed uit! 21 september 201212 j aangepast door Suus1
Borsalino Members Geplaatst: 21 september 201212 j De grote bossen op 31 juli, de kleindere bossen op 15 augustus.Soort is Noord-Hollandse.
Adrie Members Geplaatst: 29 september 201212 j Dat tulpen- en narcissenbed ziet er strak uit! Iets om ook eens te proberen, in de winter groeit er toch niks anders in de moestuin.Maar wat ik me af vraag: hoe groot zijn de gaten voor de tulpen en narcissen? En hoe plant je ze dan? Zijn die gaten niet te klein om de bollen makkelijk de grond in te doen?
Borsalino Members Geplaatst: 30 september 201212 j De gaten zijn 46mm = de maat van een gatzaag.De rijafstand is 12.5cm en in de rij is de gatafstand 7.5cm. Ik gebruik een 40mm pvc buis, die duw ik tot de gewenste diepte in de grond.De aarde blijft hangen in de buis en deze klop ik uit in een vierkante zaaibak die naast me staat, ik doe dit op mijn knieën. Uiteraard is de grond lekker los gefreesd voor ik de doek erop legde.Nadien heb ik met een gazonrol 2 keer over de doek gerold. De buis haal ik al wrikkend uit het gat zodat dit iets ruimer is dan de 40mm van de buis.Tulpenbollen geeft geen probleem, sommige zeer dikke narcisbollen moet je ze wat naar beneden duwen in het gat.Daarna vul ik het gat aan met de uitgeklopte aarde vanuit de zaaibak. Gisteren heb ik nog een worteldoek over die met de gaten gelegd om in de gaten geen onkruid te krijgen.Deze gaat eraf in het voorjaar als ze beginnen te groeien.
Aanbevolen reacties