Ga naar inhoud

Bit's Heaven

  • updates
    208
  • reacties
    522
  • bezoekers
    6867

19 juni


Bit

9437 weergaven

De Aardbeien in de fruitkooi vandaag helemaal geschoont. De paden ertussen zijn inmiddels ook schoon.

De Gariguette en de Elianny waren de 1e die rijp waren. Alles in de fruitkooi ( op 2 planten na ) zijn stekken van het vorige jaar, in ruime potten de winter overgehouden ( onder vlies en sneeuw ) en in maart geplant in nieuwe bedden. 2 maal gemest met complete aardbeienmest en bij het klaarmaken van de bedden 1x wat voorraadbemesting gegeven met koemestkorrels ( zuinig ) Van de week ga ik ze de 1e keer vloeibare mest geven. Deze week trouwens ook voor het eerst water gegeven. Iets wat me wel nodig leek bij het zwellen van de vruchten. De planten zijn ruim behangen. Vooral de Mieze Schindlers heb ik wat weggeknipt. De Lambada heeft wat vlekkenziekte en van die soort is dat de enige plant die 1 jaar ouder is. En niet bloeit ook. De stekken daarvan bloeien wel.

 

Op dit moment is het de Gariguette en de Elianny en de Ostara die ik het meest waardeer. Vooral de Elianny is fris zoet zuur. Lekker. De Ostara is wat zoeter maar ook vlakker zoet ( mist zuur ) en de Gariguette is kruidig en wat te weinig zoet. De Elsanta valt me erg tegen, de Lambada ook, maar die laatste moet ik rijper plukken misschien. Florence heb ik nog niet kunnen proeven.

De Mare du Bois is nog niet zo ver. Frau Mieze Schindler komt nu bijna. ! gehad, Die gaat er waarschijnlijk uit. Maakt giga veel uitlopers, is ziektevrij, maar niet lekker genoeg. Later verder beoordelen.

 

Verder heb ik nog 2 bedden met oudere planten. Die staan buiten de kooi.

 

dscn478368751371657599.JPG

 

dscn478476801371657617.JPG

 

dscn478540131371657631.JPG

 

Het bed met de Delphinium-zaailingen gaat voorspoedig. Dit jaar nog op kleur te beoordelen.

 

dscn478680631371675780.JPG

3 reacties


Aanbevolen reacties

Stan

Geplaatst:

Staat er netjes bij Bit. En Lambada moet je heul heul erg rijp laten worden dan zijn ze lekker zoet. Of nog even een a twee dagen in de koelkast. Als je ze voor het (over)rijp zijn op eet maar, dan is Ostara in mijn beleving beter van smaak.

marijke

Geplaatst:

Op een vraag elders op het forum antwoordde je: 'Kooi gaat van de week ook weg trouwens, kolen zijn groot zat '

Wat bedoel je met groot zat?

Is de schade van rupsen dan te verwaarlozen?

Geldt dit voor alle kolen of is de ene soort kwetsbaarder dan de andere?

Ik heb bloemkolen in een kooi staan...zo laten of kunnen die er op een gegeven moment zonder problemen ook uit?

Ze vormen momenteel net een 'bloem'.

Alvast bedankt voor je reactie

Bit

Geplaatst:

Nu ja, Bij mij zijn de bloemkolen nu de bloem aan het maken. Gisteren dichtgevouwen. één geoogst, die was veel verder dan ik eerder gezien had en was dan ook al paars aangelopen iets.

 

Omdat het ook wel erg lastig wieden is, en de bloemkolen nu gevormd worden dus, heb ik wel zoiets van: wat kunnen de rupsen nu nog aanrichten ?

 

Na de oogst van de bloemkolen ( en een paar keer wieden ) gaat het net weer terug misschien. Er gaan ook weer nieuwe kolen in ( bloemkool en spruiten ). De brocolli is overigens ook al best ver. De Spistkool niet. Ik check wel een paar keer met de hand op eitjes ofzo. Het regent deze dagen trouwens. Geen echt vlinder-weer

Gast
Voeg een reactie toe

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...