Reguliere update, (hoe is het met de andere 3)!
Na de ontplofte pompoen uit de vorige update was het smorgens niet meer kijken hoe de pompoenen er bij stonden maar meer kijken of er niet nog 1 was ontploft.
Dit is niet meer gebeurt en na de situatie tot treurens toe geanalyseerd te hebben blijf ik erbij dat de pompoen ten onder is gegaan aan zn eigen succes, het gebeurd vaker met Atlantic Giant pompoenen waar men het uiterste probeert uit te halen, het kan dus in mijn ogen een over voeding of over waterrings probleem zijn of zelfs iets in de genetica van de desbetreffende plant of vrucht.
Het beginpunt van de Annalise is de te snelle groei, van een knikker binnen 8 dagen naar een 5 kilo pompoen ( dit is niet het super zaad voor extreem grote AG pompoenen!) , de andere 3 maken een veel geleidelijkere groei door en kleuren mooi, de ontplofte bleef wit, volgend punt de overgebleven 3 platte af aan de onderkant, de ontplofte niet, de overgebleven 3 hebben meer een bolle vorm, de ontplofte had de perfecte lampion vorm maar lag op zn zij ongunstig naar mijn idee!
Dan blijft dat ik in 1 keer 3 kleine stilstaande pompoentjes van die ene plant had afgeknipt waarna het hier in het Noorden zeer heftig heeft geregend waarna de pompoen ontploft is.
Volgend jaar zal ik met tussenpozen af en toe maximaal 1 pompoen vrucht per keer verwijderen uit de plant.
Hiermee laat ik het nu rusten en ga verder met de grote 3 en die gaan best goed dus mijn jacht naar minimaal 1 grote pompoen (25kg+) gaat nog steeds door.
Vandaag hebben we heel geconcentreerd geprobeerd ruimte te maken door onnodig materiaal weg te snoeien en dat is goed gelukt, de 3 pompoenen liggen nu goed vrij en ze zien er mooi gekleurd en fris uit.
Ze groeien gestaag kijk maar hoe de stoeptegel inmiddels gevuld wordt, het worden geen hele grote maar dat komt door alle beperkingen en was ook niet door ons verwacht, mooi zijn ze wel.
Door de hoge fosfor is de bloei nooit gestopt en zijn er inmiddels al weer een stuk of 8 grote tennishallen en nog meer kleine pompoentjes in en zelfs meerder tweelingen, ik weet niet wat dit nog voortbrengt maar misschien nog wat kleinere pompoenen voor Halloween.
De beplanting staat er nog mooi groen bij maar momenteel oogt het als een slagveld door het ruimte maken, dat trekt de aankomende dagen wel bij als het weer een beetje rustig blijft.
De foto’s, alleen foto’s van de drie aangezien we daar vandaag mee bezig zijn geweest,
Alle 3,
Stoeptegel pompoen,
Lange pompoen (gunstig) en dikke stam,
Ronde pompoen met mooie kleur,
2 Comments
Recommended Comments