Ga naar inhoud

Tanja65

Members
  • Aantal items

    1866
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door Tanja65

  1. E o ja, ook afgelopen week nog wat plantjes weggegeven aan de oedeemtherapeute (olijkfruid, aubergine en paprika) en aan de fysio (wollige munt en citroenmelisse). En voor zoonlief een bak met meerdere muntsoorten gemaakt.
  2. Gisteren rabarberstengels en een paar aardbeienplantjes weggegeven, en een deel van de spinazie. Die laatste moest @Coralienwel zelf plukken, en ze plukte belangeloos ook nog mijn onkruid in dat stuk. Wat een service!
  3. Eén van mijn paprikaplanten heeft een gele schimmel op het blad bovenop. Ik heb geprobeerd op dit forum en online te zoeken, maar ik heb geen idee wat het is en hoe ik dit het beste kan bestrijden. Iemand tips?
  4. Ik ben zo waardeloos met lente-ui. Valt bij mij in de categorie worteltjes en radijs - schijnt makkelijk te zijn maar ik kan het blijkbaar niet. Anyway. Ik ga ze deze week toch weer zaaien nog. Verder de afgelopen dagen vooral verpot, verpot, verpot en verpot. en zowel potgrond als zaai- en stekgrond gesteriliseerd in kleine porties tegelijk. Dat houdt je wel van de straat. Cor ( @cobro60 )heeft ondertussen stukken grond bij de moestuin voorbewerkt. We kunnen weer zaaien en planten. Maar morgen eerst maar eens een dagje camping weer.
  5. Dochterlief heeft wraps met de verse spinazie gemaakt. Mjammie.
  6. Mijn ene plantje lijkt de overgang naar de kas goed te hebben doorstaan…
  7. Goeie tip @Frans, tnx! Morgen de Action maar weer eens plunderen. Wilde toch nog voor een paar van die vierkante trays. Wat een uitvinding zeg.
  8. Vanmiddag gelunched met spinazie/paardebloemsalade, beide uit eigen tuin. Wat hardgekookte eitjes nog van de pasen erdoor, tomaatjes, dressing van de eerder gemaakte spinaziepesto, zaadjes, ham, mjamjam. Vanavond spinaziequiche. Werkelijk toch niet het idee dat ik steeds spinazie eet, terwijl dat natuurlijk wel zo is. Heerlijk.
  9. @rorror ik zie daar alle kleuren vande regenboog maar geen Kristalon White. Zoek ik niet goed?
  10. Waar zie je dit? Ik zie overal alleen de 25kg zakken. Voor mij als kleingebruiker een beetje te veel
  11. In blokjes wecken? Hoe werkt dat?
  12. Ik dacht dat bij een dikkere soep je langer moet wecken? Maar misschien heb ik het niet goed begrepen. Ik ben echt nog een beginner. Hoe dan ook, de soep is redelijk dun ondanks het aardappeltje. Dat gaf net een klein beetje binding.
  13. Máárt! Wow. Nee, mijn foliekasje wordt niet verwarmd, behalve dan door de zon. Wel staat ie op stenen, ik denk dat dat misschien 1 a 2 graden scheelt ‘s nachts. Maar ik dacht misschien een kleine meloen hydroponic te kweken gewoon nu, tijdens het seizoen. Leuk experiment.
  14. Zo, dat zijn er flink wat @eduro! Ben benieuwd naar je vervolg foto’s!
  15. Ja precies, zoiets wil ik dus ook. De truc met de glazen potten (ik gebruikte appelmoespotten) was mijn eerste poging, ik had ze eerst geprobeerd te schilderen en later heb ik ze gewoon met aluminiumfolie omwikkeld. Dat ging ook. Maar ze staan niet erg stevig, ik denk dat de melkpakken een beter keus zullen blijken te zijn. Zou je meloen hydroponic kunnen opkweken? Ik wil dit jaar een kleine meloen in de kas opkweken, misschien zowel in de aarde als in hydro proberen.
  16. Dat ziet er gaaf uit! Mijn idee was om veel kleine plantjes te kweken, vandaar de baby paksoi en spinazie. Ik heb daarvoor melkpakken verzameld, en wil daarin proberen te kweken. De plantjes gaan of bovenin (1 plantje per pak) of overdwars (dan 2 per pak), ik ga kijken wat werkt. Voor grotere planten wilde ik ook van die 15l emmers gaan gebruiken inderdaad, ik kan ze hier bij de plaatselijke frietzaak gratis krijgen. Maar ik wil eerst dat het kleine spul loopt. Wij eten bovendien ontzettend veel bladgroentes. En ja, licht is essentieel. Vandaar het idee eea in de foliekas te doen, ondanks dat we een relatief donkere achtertuin hebben is er natuurlijk wel veel meer licht dan binnen achter een raam, dat ook nog eens driedubbel glas heeft. Aan lampen etc. ben ik nog niet echt begonnen, behalve dan de gewone zaailingen een beetje bijlichten met een bureaulamp. Niet ideaal nog. Maar een mens kan niet alles tegelijk. Voorlopig is er daglicht genoeg buiten om vooralsnog in de foliekas mijn volgende pogingen te doen. We gaan zien wat het wel of niet oplevert.
  17. Vooral druk geweest met verpotten en herindelen van de bakken en potten en foliekas in onze achtertuin. Alles water gegeven en sommige plantjes laten ‘zuipen’. Een muntbak voor onze zoon gemaakt met meerdere soorten munt, en een muntzak gemaakt met meerdere soorten munt om straks op de camping op te kunnen hangen. Lekker altijd verse thee. Nog een paar Lack tafeltjes van Ikea opgehaald in de buurt om de plantjes in de kas op te kunnen zetten. Het begint nu echt wat te worden. Ook de hydroponic spullen van zolder gehaald en flessen geprepareerd om hier in te kunnen kweken. Al met al productief dagje.
  18. Ik ben ook net begonnen, of beter: ga opnieuw beginnen. Mijn eerste pogingen - Kratsky - waren weinig succesvol; wat een ellende dat groeimedium (van die blokjes). De tweede poging was in bekers met kokos als medium, dat was helemaal een ramp. Vies! Bovendien stond eea op de grote moestuin, waar ik niet elke dag kwam vanwege teveel blessures, en zorgde dat voor inconsequente zorg mijnerzijds. Geen succes. Mijn derde poging ga ik binnenkort doen, ik heb spinazie en babypaksoi via winterzaai opgekweekt, ben van plan de worteltjes uit te spoelen en dan in schone hydrokorrels in een korfje in water met voeding te hangen. Ik gebruik vooralsnog ook masterblend. We gaan zien hoe deze poging gaat. Net als jij ben ik aangewezen op een rijtjeshuis, en wij hebben daarbij echt een lousy achtertuin, en nog geen belichtings- of groeisysteem voor binnen. Maar we hebben recent de oude foliekas in de achtertuin gezet op het zonnigste stukje, en het idee is daar de hydroponics in te kweken. Ik wil ook graag een hydroponic tomatentoren maken, maar hey, klein beginnen. Eerst maar eens paksoi en spinazie. Eventueel haal ik eea in de winter binnen, dat weet ik nog niet. Maar de kas staat tegen de schuur aan, heel beschut, en ook op een stenen ondergrond. Ik denk dat het ‘s nachts al gauw 1 of 2 graden warmer zal blijven in de kas, maar als het echt vriest heb je daar natuurlijk niets aan. ik ga je avonturen met belangstelling volgen. Leuk, nog meer hydroponics op het forum!
  19. Hier is het een beetje een tombola, @Petrasmoestuin. Sommige andere aubergines zijn nog heel klein, gelijk begonnen, en ook binnen dezelfde soort veel verschil. Ik ben niet erg kieskeurig geweest met de potgrond, en had ook restjes van van alles en nog wat. Ik vermoed dat de verschillen in groeisnelheid daaraan liggen. Tot nu toe was voor mij potgrond gewoon potgrond. Ik denk dat het tijd wordt (voor mij althans) daar meer over te leren. Ik vermoed ook dat het van de soort plant afhangt of dat veel of weinig verschil maakt. Sommige planten groeien overal in.
  20. Wauw @MROE, wat een prachtige exemplaren! Je kunt zien dat jij het professioneel aanpakt. Mijn enige zaailing begint nu lekker de vaart er in te krijgen. Bezig aan zijn (of haar) negende echte blad, en flink wat beginnende bladeren in de punten van de oksels. Het lijkt alsof de besmetting met rouwvliegjes an deze voorbij is gegaan. Hoop dat dat zo blijft!
  21. Sprayen met een mix van warm water en neem olie.
  22. Spinaziepesto met daslookkaas, oude kaas, radijsblad, knoflook en geroosterde zonnebloempitten. Mjammie. Ik had per ongeluk te veel kaas en pitten genomen, moest toen ook de rest aanpassen en zat toen met een lawine pesto. Toen maar in twee potjes gedaan en in de ene een vers pepertje erdoor gemixt. Lekker! Maar mijn lippen staan nu wel in brand. Het is zoveel dat we dat de komende dagen niet allemaal opeten. Het zal wel courgettelasagna of -spaghetti worden dinsdag (morgen en overmorgen andere plannen). Kan ik direct ook de laatste spinazie die nog vers geplukt en gewassen in de zak ligt erbij doen. Wat een straf 😜. En o ja, gisteren ook nog even gauw wat rabarbermoes gemaakt. Viel wat zuurder uit, ook lekker.
  23. Ik weet dat dit een oud topic is, maar wat een verademing dat ik niet de enige ben die worstelt met radijs. Kweek radijs en worteltjes, zeggen ze. Zo makkelijk voor beginners, zeggen ze. Nou, ik heb geen van beiden in al die jaren fatsoenlijk uit mijn tuin gekregen. Ooit leek het een keer redelijk te gaan. En toen vraten de mieren alle radijsjes op. Maar ik geef de moed niet op, het moet ooit lukken.
  24. Graag, @Gitta! Hier veel radijsblad maar weinig radijs.
  25. Gisteren een deel van de spinazie in de kas gerooid, en een ander deel geplukt. Diepgevroren spinazie, gedroogde spinazie (poeder), spinaziesalade, gekookte/gestoomde spinazie, spinaziesoep, spinaziequiche, spinaziewafels, mijn fantasie raakt wat op. Enfin. Voorlopig nog voldoende spinazie dus. Straks nog maar weer eens plukken.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...