Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Binnen oplossing voor zaailingen

Featured Replies

Geplaatst:

Een paar weken geleden heb ik drie mini kasjes gekocht voor het opkweken van zaailingen in mijn werkkamer.

Voordeel is dat deze afsluitbaar zijn zodat onze kater er niet kan gaan lunchen

 

Ze staan voor het raam maar er kwam toch te weinig licht binnen waardoor de zaailingen schriel werden (zie foto).

Daarom (geinspireerd door het TL verlichtings kasje topic) in het ene kasje twee verdiepingen gemaakt met ieder 2x 60 cm 4000K TL verlichting en in het andere kasje maar 1 verdieping met 2x 60 cm TL verlichting.

Voordeel is dat het ene kasje als ik het afsluit door de 4 TL's zo'n 25-27 graden wordt en het andere zo'n 20 graden Celcius.

Door de deur een beetje open te zetten of 1 lamp uit te schakelen kan ik nog met de temperaturen spelen.

 

De zaailingen die echt kouder moeten staan kunnen buiten in de koude bak of eventueel kan ik het derde kasje nog buiten in de schuur zetten met 2 TL's zodat het denk ik minimaal 12-15 graden blijft gedurende de nacht (dan zou ik de lamp 's nachts laten branden). Echter voorlopig is deze optie nog niet nodig.

 

Opkweek binnen is vooral voor paprika, pepers, tomaat en aubergine. Tomaat staat in koelste kasje, de rest staat lekker warm. Omdat er 5 aquaria (2500 ltr) in mijn werkkamer staan is er altijd een redelijk constante temperatuur.

 

Voordeel van deze kasjes is dat de vakken er uit te halen zijn en er dus behoorlijk grote planten in kunnen wachten tot het voorjaar.

Dan kunnen daarna zelfs de kasjes maar naar buiten verhuizen. TL's zijn gemakkelijk te verplaatsen zodat ik met het licht kan spelen en kan aanpassen aan de hoogte van de zaailingen.

 

Ben zelf enthousiast over deze opstelling maar weet niet zeker of het gaat werken, maar zie nu na twee dagen al dat de zaailingen niet meer schuin groeien en dat de nieuw uitgekomen zaailingen veel lager blijven. een goed teken lijkt me.

 

Bestand-10-03-15-20-22-0958271426016585.jpeg

De opstelling

 

Bestand-10-03-15-20-23-0975451426016587.jpeg

Lange zaailingen zijn voordat ik de verlichting heb aangebracht

Geplaatst:

nou dat gaat wel lukken zo, ziet er prima uit toch?

 

wel op tijd water geven hoor want hier droogt zoiets zomaar in 1 dag uit

Geplaatst:

Leuk om de foto te zien van wat je in huis hebt staan. Wat slim dat je er lampen boven hebt hangen.

Geplaatst:

Toch wel op groene stroom he

Hortus est amicus meus.

Geplaatst:
  • Auteur

Zeker groene stroom...

 

Vandaag de tomaten een ruimer potje gegeven, het groeit echt super goed op deze manier en keurig recht.

Geplaatst:

Wauw ziet er erg mooi uit !

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.