Geplaatst: 17 april 201510 j Hallo, Op 7 maart jongstleden hebben wij aardappelen Frieslander en Raja gepoot. Deze zijn tot op heden nog steeds niet boven gekomen terwijl de aardappeltjes die ik een week of twee terug zette wel al boven komen. Nu heb ik de vroege aardappelen niet laten voorkiemen en de aardappeltjes die nu boven komen wel, maar is bijna zes weken niet heel erg lang om nog steeds geen blad te laten zien? De aardappeltjes komen bij een verkoper van pootgoed vandaan, dus niet uit de supermarkt. Ze staan op klei, circa 10 cm diep, en het heeft niet tot nauwelijks gevroren de afgelopen tijd. Er is ook niet buitensporig veel regen gevallen. We zijn van plan om vandaag of morgen even een aardappel op te graven om te zien wat er loos is met ze, maar wie heeft er ook een dergelijke ervaring dat het vrij lang duurt?
Geplaatst: 17 april 201510 j Ik denk toch nog even geduld, de grond is nog maar rond de 9 graden.Bij mij zijn ze ook nog niet boven terwijl dezelfde aardappel zelfde tijd gepoot in een pot in de kas al 2 weken boven is. https://www.facebook.com/pages/Uppys-moestuin/429899817149798
Geplaatst: 17 april 201510 j brrrrr, koude klei, zou ik zelf ook nog even in mijn schilletje blijven zitten
Geplaatst: 17 april 201510 j Is 10 cm diep voor de klei niet te diep? Ik zit zelf op zandgrond en bij mij vertelde een professionele verkoper 5 tot 10 cm diep. Op zwaardere gronden raadden ze 5 cm aan.
Geplaatst: 17 april 201510 j Neuh hoor. Zitten hier ook op klei en het werkt als een tierelier. Heb zelf vroege op 10cm diepte (ongeveer) gezet en daar komen er nu van de 16, 3 van boven. Ik denk nog even geduld hebben en in de gaten houden. Bij ons ligt het aardappelveldje wel op een plek waar vanaf 9 uur 's ochtends de zon schijnt, kan zijn dat ze daardoor al boven komen. We hebben de aardappelen wel voor laten kiemen, dus wellicht dat het daaraan ligt bij jullie. “When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money.”
Geplaatst: 17 april 201510 j Wees blij dat ze niet boven staan zo kan de nachtvorst ze ook niet kapot maken
Geplaatst: 18 april 201510 j Auteur Bedankt, ik ben weer wat gerustgesteld, het is dus niet overdreven lang dat ze niet boven komen. Wereld van verschil met de aardappelen die ik wel heb voorgekiemd.
Geplaatst: 23 april 201510 j Auteur Eiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiindelijk komen de vroege aardappelen boven. Gisteravond twee gespot!
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.