Geplaatst: 8 juni 201114 j Ik heb een mega-oogst peultjes..een beetje veel gezaaid. Heeft er iemand ervaring met peultjes invriezen? Blancheren of rauw? We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎
Geplaatst: 8 juni 201114 j Vorig jaar had ik sperzieboontjes geblancheerd en ingevroren, één grote natte zooi. Niet lekker. Zit er toch te denken ze eens rauw in de vriezer te gooien.
Geplaatst: 9 juni 201114 j Auteur Met wecken blijft er misschien ook niet veel over. Ik doe denk ik half om half ( blancheren en rauw) en laat het nog weten.. We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎
Geplaatst: 9 juni 201114 j ik snap het niet waarom blijft er mischien niet veel van over, ik ben dat van plan namelijk Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 9 juni 201114 j Auteur Nu ik dacht, omdat je ze normaal ook maar 4 minuutjes kookt, dat ze dan al "verkookt zijn als ze geweckt worden, ik weet het niet uit ervaring hoor... We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎
Geplaatst: 9 juni 201114 j Oja ik heb nog niet gekeken hoe het wecken van peulen moet. Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 9 juni 201114 j Heb helaas niet genoeg peultjes om in te maken; 5 planten , net genoeg om een paar x lekker van te smullen. Volgend jaar een bak vol! Ons moeder blancheert ze en dat is best te eten.
Geplaatst: 8 maart 201213 j Met wecken blijft er misschien ook niet veel over. Ik doe denk ik half om half ( blancheren en rauw) en laat het nog weten.. Hoe is het verhaal van de peulen afgelopen, Appelvrouw? Ik heb zin om veel peulen te zetten, maar zijn ze wel lekker na de diepvries? http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 8 maart 201213 j Blancheren water koken dan de peultjes of bonen er in .Als het kook er uit halen.dan in een bak met koud water stoppen (schrikken) en dan eruit op een doek.op een dienblad leggen in de diepvries.zo kan je ze los invriezen. Wat heel belangrijk is uit de diepvries in de pan koken of wokken. Overnachten nabij het Lauwersmeer.
Geplaatst: 8 maart 201213 j bedankt... dan ga ik eens veel peulen zetten... zo lekker... http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 8 maart 201213 j Ik weet niet of je sperziebonen met peultjes kunt vergelijken (nooit peultjes gegeten ) Maar de sperziebonen heb ik rauw ingevroren en als ik ze nu eet, breng ik water een de kook en haal dan pas de bonen uit de vriezer en mik ze in t kokend water....6 minuten...dan zijn ze lekker....beetgaar. eerst ontdooien of langer koken...worden ze waterig of slap/taai.
Geplaatst: 8 maart 201213 j Mee eens als je voor knapperig ga,er zijn mensen die van slappe boon houden.Blanseren is eigen schimmel/ziekte vrij maken. Overnachten nabij het Lauwersmeer.
Geplaatst: 8 maart 201213 j Hmm, slappe peulen zijn niet lekker... http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 9 maart 201213 j Auteur Blancheren water koken dan de peultjes of bonen er in .Als het kook er uit halen.dan in een bak met koud water stoppen (schrikken) en dan eruit op een doek.op een dienblad leggen in de diepvries.zo kan je ze los invriezen. Wat heel belangrijk is uit de diepvries in de pan koken of wokken. Ik heb alles precies zo gedaan Thea en had toch slappe bende ( de peulen) en karton ( de sperziebonen). het zal ook wel aan de soort liggen niet? We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎
Geplaatst: 11 maart 201213 j mijn oma blancheerde normaal altijd de sperziebonen (dus of het voor peulen ook zo werkt weet ik niet), totdat mijn opa een paar jaren zo doorsloeg met z'n bonen telen, dat vrijwel niemand ze meer lust tegenwoordig mijn oma en moeder hebben ze toen rauw in de vriezer gedaan. water aan de kook, bevroren boontjes er bij en niet te lang koken, we merkten geen verschil met de geblancheerde. hier gaan ze tegenwoordig ook rauw de vriezer in.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.