Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

XXL Bramen uit de USA - ervaringen

Featured Replies

Geplaatst:

Ik kijk al een tijdje naar de hele grote bramen, die voornamelijk uit de USA / Nieuw-Zeeland komen.

Ik heb ze zelf nog niet, maar wel interesse, en ben benieuwd naar de smaak/groei en verdere ervaringen.

 

Een aantal rassen worden alleen gekweekt onder licentie, en zijn dus niet te verkrijgen, ook niet elders in de wereld.

 

Heeft iemand hier in Nederland ervaring mee, en/of is het ergens in Nederland verkrijgbaar, voordat ik eventueel naar de mogelijkheden ga kijken om het uit het buitenland te halen?

 

Op dit moment is mijn oog gevallen op twee rassen:

(ik neig vooralsnog naar Karaka Black omdat die veel in de UK wordt geteeld en daar positieve resultaten laat zien.

 

Columbia Star

columbia-star22141496042608.jpg

 

Karaka Black

Blackberry-Karaka-Black-100039332351496042533.jpg

 

Heeft iemand hier in Nederland ervaring mee, en/of is het ergens in Nederland verkrijgbaar, voordat ik eventueel naar de mogelijkheden ga kijken om het uit het buitenland te halen?

als het niet kan zoals het moet, dan moet het zo als het kan

Geplaatst:

Ik ben hier ook wel benieuwd naar

Geplaatst:
  • Auteur

Ik wacht natuurlijk nog even af, maar stel dat ik ga bestellen in het buitenland, is het misschien een idee om wat meer te bestellen.

Echter wil ik er niet mee blijven zitten Maar goed dat is misschien op de zaken vooruit lopen, wellicht zijn er dichter bij huis zaken te bestellen.

als het niet kan zoals het moet, dan moet het zo als het kan

Geplaatst:

Ja hartstikke leuk. Even afwachten wat de rest zegt en als je gaat bestellen even inventariseren

Geplaatst:

Mocht je echt ervaringen wensen, om je zoektocht een beetje body te geven, zou je een prive bericht aan mede-forum-lid sugar kunnen doen. Dikke kans dat hij hier al wel echte ervaring mee heeft. Wachten op een reactie van hem, kan wat duren, hij komt maar af en toe kijken, en alleen in de Fruit sectie van ons forum dacht ik.

 

Wil je dan uiteindelijk aanschaffen met meerderen van ons forum samen, gaarne daarvoor een apart topic aanmaken in het forum "Vraag en aanbod"

 

thnx.

Geplaatst:

IK heb geen ervaringen met de hier beschreven rassen. Ik kies nooit een ras vanwege de grootte van de bes, maar probeer op basis van resultaten van smaaktesten een selectie te maken (en selecteer ook op ziekteresistentie) en ik wou ook doornloze variëteiten (gemakzucht).

 

Ik heb hier Helen, Triple Crown, Loch Tay en Loch Maree. Als je een echte lekkere braam wil, koop je dan Loch Tay. Steekt met kop en schouders boven alle andere doornloze rassen uit qua smaak volgens mij. Helen was ook best lekker, maar die vruchten waren te zacht en de plant is na 4-5 jaar gestorven. Die wordt einde van 't jaar vervangen door een Chester Thornless, die later op 't seizoen ook lekker vruchten zou geven.

 

Karacka Black en Obsidian zijn rassen met zeer grote vruchten die uitstekend zouden smaken maar minder winterhard zouden zijn volgens Walpole.

Blog over mijn (Fruit)tuin : NIEUW ADRES http://Fruitberg.wordpress.com

 

Kijk ook eens op mijn fotosite : http://supermasj.zenfolio.com

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt voor je reactie sugar.

 

Het gaat niet zozeer om de grootte al is dat wel een leuke bijkomstigheid, ik kijk ook naar smaak en kwaliteit primair, maar juist daar scoren deze rassen niet slecht. Vandaar dat ik er benieuwd naar ben.

 

Ik heb overigens vanuit Primrose uit de UK een reply ontvangen dat ze geen vergunning hebben om naar NL te shippen.

 

@sugar, heb jij nog tips waar dit plantgoed te bekomen?

als het niet kan zoals het moet, dan moet het zo als het kan

  • 4 maanden later ...

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.