Isabelle Geplaatst: 4 mei 2020 Geplaatst: 4 mei 2020 (aangepast) Ik weet dat je officieel de bloeistengels uit de rabarber hoort te halen, maar ik heb niet het idee dat het voor de opbrengst veel uitmaakt (heb vier oude planten staan, dus ik heb genoeg) en vind de bloemen ook gewoon erg mooi. Nu las ik hier en daar op internet dat de bloemen, of in ieder geval de bloemknoppen, van de rabarber eetbaar zijn. Veel info kon ik hier echter niet over vinden. Heeft iemand hier toevallig ervaring met het eten van rabarberbloemen? En misschien ook een lekker recept? Ik kon met de zoekoptie op het forum hier niets over vinden, dus sorry als hier al een topic over is. 4 mei 2020 aangepast door Isabelle Quote
kustlijn Geplaatst: 4 mei 2020 Geplaatst: 4 mei 2020 Ja! Eerlijk gezegd heb ik ze zelf nooit gegeten, daar hebben we te weinig rabarplanten voor, we krijgen niet jaarlijks bloemen, en mochten de bloemen er wel zijn, dan hebben we liever dat insecten er aan gaan. We hebben hier door het koude klimaat relatief weinig bloemen. Het gerucht dat rabarber met het begin van de bloei giftig wordt, klopt niet. Deze misvatting is gebaseerd op het toenemende gehalte aan oxaalzuur , dat het laagst is in mei en april en het hoogst is vanaf juni. Oxaalzuur is een geur- en smaakloze stof die tot problemen in het menselijk lichaam kan leiden: Het bindt calcium en voorkomt ijzeropname Het bevordert reuma en nierstenen Het slecht voor de gewrichten Het valt het glazuur aan In de bloemen zou het minste oxaalzuur te vinden zijn. Daarbij komt, als ik het goed heb, dat je ( als volwassene ) zo`n 30 kilo rabarber moet eten voordat het gif lastig begint te worden. De geoogste bloemen kunnen dus worden gegeten Qua smaak zouden de bloemen lijken op een wat zure op broccoli of bloemkool Het is in het Duits, maar lees het eens: https://leaf-to-root.com/2019/04/09/rezept-rhabarberbluete-ausgebacken-und-suesssauer/ https://www.chefkoch.de/forum/2,53,521695/Rezept-fuer-Gebackene-Rhabarberbluete-mit-Bechamelsosse.html Quote Onze nieuwe habitat : https://youtu.be/BapOVa6jPgg Zittauer Gebirge ( Natur, Wandern, Entspannung, Ruhe )
Isabelle Geplaatst: 5 mei 2020 Auteur Geplaatst: 5 mei 2020 (aangepast) Dankje voor je antwoord, dit is zekere hele nuttige informatie. Ik had er helemaal niet aan gedacht om ook in het Duits te zoeken, dat is een goede om te onthouden voor en volgende keer dat ik op zoek ben naar informatie. Ik laat de meeste bloemen trouwens ook zitten voor de insecten, maar ik vond ook een bloem in mijn jonge rabarberplant. Die heb ik er toen wel uitgehaald, dus dan kan ik er net zo goed nog iets nuttigs mee doen, zoals opeten. En wat betreft het oxaalzuur, ik heb vorige week pas de eerste rabarber geoogst en rabarbercrumble gegeten. Ik moet nog wel even flink mijn best doen om tot die 30 kg te komen, dus ik denk dat ik zonder problemen nog een portie bloemen kan eten. Ze staan voor vanavond op het menu. Ik zal mijn eigen ervaringen hier daarna ook even neer zetten. --- Ik heb de rabarberbloemen uiteindelijk kort gekookt en daarna gegeten met een kaassausje en aardappelen. Wilde het simpel houden om echt te kunnen proeven hoe het smaakt. Door het korte koken werd het nogal papperig, maar ik verwacht niet dat dat per se veel veranderd heeft aan de smaak. De smaak viel me nogal tegen eigenlijk. De bloemknopjes zelf hebben bijna geen smaak en de bloemsteeltjes zijn wat zurig. Niet mijn favoriete groente, dus de rest mag gewoon aan de plant blijven voor de insecten om van te genieten. Maar ach, ik heb het geprobeerd! 8 mei 2020 aangepast door Isabelle Quote
kustlijn Geplaatst: 8 mei 2020 Geplaatst: 8 mei 2020 (aangepast) Bedankt Isabelle , voor deze aanvulling. Ook wij laten ze lekker aan de planten zitten. 8 mei 2020 aangepast door kustlijn Quote Onze nieuwe habitat : https://youtu.be/BapOVa6jPgg Zittauer Gebirge ( Natur, Wandern, Entspannung, Ruhe )
bonnie f Geplaatst: 8 mei 2020 Geplaatst: 8 mei 2020 Ik heb ze gegeten. Mwaw, ik vond er niks aan. Quote Men zegt wel: “Je bent wat je eet, maar wie wil er nu een krop sla zijn?”
Aanbevolen berichten
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.