Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Zonschade, planten uit de winkel mogen niet direct hele dagen in volle zon gezet worden. Probeer ze wat schaduw te geven tijdens de middag met een parasol of doek. 

  • Thanks 1
Geplaatst:

Moeilijk, is helaas geen exacte wetenschap. Ik zou ze een week ofzo wat afschermen indien de zon er op zit.  Indien komende dagen  veel schaduw verwacht, hoef je niets te doen. 

Beste is ze geleidelijk te laten wennen, dus eerste paar dagen geen volle zon en daarna steeds meer. 

Beste koop je struiken in oktober of november - hoef je dat waarschijnlijk niet te doen en meestal meer regen/vocht en de grond is evengoed nog warm dus de wortels slaan gemakkelijker aan. 

Professionele kwekers leveren soms ook maar tussen oktober en maart, is dan ook goedkoper aangezien het planten uit volle grond zijn. 

Geplaatst:

Dat witte op het blad van de honingbes ziet er voor mij uit als residu van de uitvloeier die wordt gebruikt bij het spuiten met bestrijdingsmiddelen. Een uitvloeier wordt toegevoegd zodat je minder bestrijdingsmiddel hoeft te gebruiken. Door de uitvloeier hecht het bestrijdingsmiddel zich ook beter op het blad. Een bekende uitvloeier is PROLONG en die wordt gemaakt van synthetische latex.

 

Die quatrobes (dat ik dat woord getypt krijg is echt een wonder!) heeft wel duidelijk last van de zon omdat de plant dit niet gewend is.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...