Geplaatst: 19 juli 20213 j Ik eet mijn Japanse wijnbesen meestal zo van de struik. En soms heb ik een besje dat direct zo vies is dat ik het meteen moet uitspugen. Ik heb de indruk dat ik een beestje opeet, het lijkt op gal of zoiets, een beetje bijtend. Niet gewoon een bedorven besje. Het zijn ook altijd gave vruchten aan de buitenzijde. Weet iemand wat dat smaakje is?
Geplaatst: 20 juli 20213 j ik heb er wel suzuki in, larve, onder het kroontje, smaakt eigenlijk niet veel anders als ze laag geplukt zijn kan een beest erover ....
Geplaatst: 20 juli 20213 j Auteur Nee, ik heb deze hoog opgebonden dus het is geen urine of spuug van een beest. En dit is echt een bunzing-smaakje. Larven proef je volgens mij niet echt, het fruit is dan alleen waterig. 20 juli 20213 j aangepast door fre3ke
Geplaatst: 21 juli 20213 j hmm, bramen smaken vies als ze een schimmel hebben, ik dacht botrytis, witte vlekjes op het blad internet beweert dat bramen ook bitter kunnen smaken na grote hitte en droogte, maarja...n=1
Geplaatst: 14 augustus 20213 j Kan zijn dat een schildwants (ook wel Stinkwants) er zijn geurstof op heeft achtergelaten. Google Grauwe Schildwants en kijk of die op je struiken zit. Als ze verstoord worden scheiden ze een stinkende (en behoorlijk smerig smakende) stof af
Geplaatst: 14 augustus 20213 j Auteur Dank je, ik denk dat je gelijk hebt. Maar misschien een andere soort. Bij de groene stinkwants lees ik "De wants laat zijn typische weeïge geur achter op bezochte plantendelen als vruchten waardoor de soort als schadelijk wordt gezien" Terwijl de grauwe stinkwants dat alleen bij gevaar lijkt te doen. Wantsen heb ik volop in de tuin. Ik lees nu pas dat ze ook nog eens plantensappen zuigen. Weer een plaagdier erbij 🙁 Het was gelukkig alleen aan het begin van het seizoen, na twee weken trof ik geen vruchten meer die vies waren. Ik had de dierlijke oorsprong wel goed herkend, met mijn beschrijving van bunzing-smaakje. Het was héél anders dan bederf of schimmel. Het prikte bijna.
Geplaatst: 14 augustus 20213 j Lieveheerstbeesjes kunnen ook smaak verpesten. Gebreksverschijnselen, aandoeningen, in Paprika of Pepers.
Geplaatst: 14 augustus 20213 j Auteur Ja, als je met de bes een lieveheersbeestje in je mond steekt. Maar dat doe ik niet.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.