Jump to content

Paprika verkleurt en wanneer verspenen?


Babbelx

Recommended Posts

Hee,

 

Eergisteren zijn mijn eerste 3 paprikaplantjes ontkiemt en boven de grond te zien ze zitten nog in een soort knikje, zo'n boogje. Nu valt me op dat het stengeltje een beetje begint te verkleuren van groen naar bruinpaars. Het zijn wel allemaal gekleurde paprikasoorten, maar ik weet niet of dat er iets mee te maken heeft.

Iemand ervaring? Ik ben namelijk eerstejaars paprikakweker

 

Groetjes!

 

EDIT: omdat ik het een beetje onhandig vond om een heel nieuw topic aan te maken heb ik de titel veranderd. Mijn paprikas staan alleen in een kartonnen eierdoos gezaaid en er wil nog wel eens witte pluisjes schimmel vormen. Een klein beetje, en dan schraap ik dat eraf. Plantjes hebben er geen last van. Komt waarschijnlijk doordat de eierdoos van karton is, en vochtig word.Maar nu wil ik graag voorkomen dat mijn plantjes er wel last van gaan krijgen, ik wil ze zo snel mogelijk gaan verspenen. Ze zijn nog piepjong, dus mijn vraag: hoelang moet ik nog wachten voor het verspenen mogelijjk is?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Babbelx, een paarsachtig verkleuring van de paprikaplant is normaal en grotendeels rasafhankelijk en deels door omstandigheden bijvoorbeeld felle zon of kou (blootstelling of moetie om voedingstoffen op te nemen). Niks om je zorgen over te maken. Ik heb het zelf nog niet eerder gezien in het stadium dat jij beschrijft maar als ze wat groter zijn zeker wel.

 

Verspenen doe je pas als ze twee echte blaadjes hebben die al flink uitgegroeid zijn tot volwaardige blaadjes.

Link to comment
Share on other sites

Oke gelukkig maar Ik las op internet iets over verkleuring door verbranden vanwege voeding teveel als je ze in potgrond zaait, en aangezien ik dat had gedaan was ik daar bang voor.

Ik laat ze lekker verder groeien, en dan zien we wel wat er van komt! Er moeten er in ieder geval nog een aantal opkomen.

Link to comment
Share on other sites

Omdat ik het een beetje onhandig vond om een heel nieuw topic aan te maken heb ik de titel veranderd. Het verkleuren blijkt normaal te zijn en de plantjes groeien erg goed, dus verder geen problemen!

Mijn paprikas staan alleen in een kartonnen eierdoos gezaaid en er wil nog wel eens witte pluisjes schimmel vormen. Een klein beetje, en dan schraap ik dat eraf. Plantjes hebben er geen last van. Komt waarschijnlijk doordat de eierdoos van karton is, en vochtig word.Maar nu wil ik graag voorkomen dat mijn plantjes er wel last van gaan krijgen, ik wil ze zo snel mogelijk gaan verspenen. Ze zijn nog piepjong, dus mijn vraag: hoelang moet ik nog wachten voor het verspenen mogelijjk is?

Link to comment
Share on other sites

Als je met een eetlepel het plantje incl. de grond eruit wipt en zo in zijn geheel in een potje dat klaar staat met kuiltje en al, zet....gaat dat nu ook al....ik doe dat vaker als ik er 6 te kort op elkaar heb staan in een potje.....Het plantje moet er eigenlijk niks van merken, zeg maar....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...