Geplaatst: 22 mei 201213 j Bij een aantal van mijn (volgens mij) peperplantjes begint het blad te verschrompelen. Iemand een idee wat dit kan zijn?
Geplaatst: 22 mei 201213 j Ziet er niet zo goed uit. Hebben ze geen luizen (goed de onderkant van het blad bestuderen)?
Geplaatst: 22 mei 201213 j Auteur Ik heb geen beestjes kunnen vinden. Geen stipjes of iets dergelijks onderop dus volgens mij geen luis. Ze staan binnen maar sinds een dag of twee gaan ze af en toe naar buiten. Het was echter al voor ze naar buiten gingen.
Geplaatst: 22 mei 201213 j Waar ze in staan is geen origineel bloempotje. Zitten er wel gaten in de bodem ?En in wat voor grond staan ze ? met vriendelijke groet, Rubo
Geplaatst: 22 mei 201213 j Auteur Dat is een oud plastic (2liter) melkpak. Ze staan in tuinaarde. De pakken heb ik van te voren schoongemaakt met heet water. En nee, geen gaten in de bodem maar geef ze elke dag net genoeg zodat het niet te vochtig wordt.
Geplaatst: 22 mei 201213 j (bemestte)Tuinaarde uit een zak? Of aarde uit de tuin? Giga-gaas.nl facebook.com/Veldvarkens
Geplaatst: 22 mei 201213 j Het schadebeeld duidt op luizen maar die kan je niet vinden (onderkant blad, veelal (donker)groen). Als het geen luizen zijn (geweest) dan zijn hierboven een aantal mogelijke oorzaken benoemd, zo snel mogelijk verpotten van de bemeste tuinaarde naar gewone potgrond kan in ieder geval geen kwaad, over het algemeen wordt het afgeraden om bemestte tuinaarde te gebruiken
Geplaatst: 22 mei 201213 j Dan hebben we dus 2 oorzaken met 1 oplossing:Verplant ze in een bloempotje met gaten met tuingrond uit de eigen tuin of, nog beter, met potgrond (met RHP-keurmerk). met vriendelijke groet, Rubo
Geplaatst: 23 mei 201213 j Auteur Dank voor de reacties. Gezien het mooie weer denk ik dat ik ze maar buiten ga zetten. Ga de gok maar nemen
Geplaatst: 23 mei 201213 j Auteur Ik zal hem er na zonsondergang in zetten. Wat doen jullie tegen die warme zon? plantjes moeten daar toch tegen kunnen?
Geplaatst: 23 mei 201213 j ja, daar kunnen ze na een tijdje ook wel tegen, maar vanuit binnen naar de brandende zon is een beetje veel van het goede, ook moet het plantje een redelijk wortelstelsel hebben om voldoende water op te kunnen zuigen om tegen de brandende zon te kunnen. elke dag ietsje langer in de zon is beter dan gelijk in de brandende zon te zetten, je plantje zou het niet kunnen overleven. over het blad, dit had ik dit jaar ook bij verschillende peper en paprika planten, had er ook geen luis in geen idee waar het door kwam, ik vermoed dat ik ze iets te enthousiast water had gegeven toen en het weer was in die tijd ook niet super dus binnen weinig licht... maar misschien was het ook wel wat anders. je zou het plantje eventueel voorzichtig wat bij kunnen knippen zodat het 'gezond' weer uit kan groeien, daar is op dit forum wel plenty over te vinden. doe je dit niet dan komt het ook wel goed hoor. Maybe Slowpoke is pretty slow downstairs in the feet, but he's pretty fast upstairs in the cabeza.
Geplaatst: 23 mei 201213 j Auteur Ze hebben de afgelopen twee weken om de dag een dag buiten gestaan. Zal voor de zekerheid nog wat plantjes achter de hand houden voor als het niet goed gaat. Ik heb er zat dus als de helft dood gaat is er ook nog geen man overboord
Geplaatst: 23 mei 201213 j ohw, als ze al buiten hebben gestaan zou ik ze gewoon buiten zetten en gewoon een beetje in de gaten houden. sommige paprika's/pepers laten hun bladeren wat hangen als ze in de volle zon staan dit is gewoon normaal, je ziet het snel genoeg als het teveel is voor het plantje. Maybe Slowpoke is pretty slow downstairs in the feet, but he's pretty fast upstairs in the cabeza.
Geplaatst: 23 mei 201213 j ikzelf had dit jaar ook zo'n peperplantje... een madamme Jeannette. Ondanks haar rare bladeren heb ik haar toch maar in de volle grond gezet. Er zit geen luis op, geen verkeerde grond, geen "gebruikte"potjes, niks. Bij het opkweken zag ik het al... ik hou het gewoon op..."slecht zaadje"
Geplaatst: 23 mei 201213 j Bij mijn plantjes was het meer een fase, deden het perfect en toen al het nieuwe blad wat eraan kwam was misvormt en twee weken later kwam er weer gezond blad an. Slecht zaad kan ook altijd natuurlijk Maybe Slowpoke is pretty slow downstairs in the feet, but he's pretty fast upstairs in the cabeza.
Geplaatst: 23 mei 201213 j Luizen of wants. De laatste geeft hetzelfde schadebeeld. Nymphen (jonge wantsen) belanden ook wel eens binnen.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.