Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hallo 

Ben onlangs verhuisd en zou een moestuin willen aanleggen op een perk dat volledig met gras is begroeid 

( zie foto) .ik kan helaas niet meer omspitten omwille van mijn rug ! De moestuin zou dus vanaf de afboording 

tot aan de mais komen tussen de platen en het tuinhuis . Ongeveer 50 vierkante meter. Ik zou houten boorden 

gebruiken van 3 m lang en 120cm breed ( dus kaders maken ) met ertussen 60cm die ik zou bedekken met 

houtsnippers of schors  . Heb ondertussen al gehoord om eerst het gras te bedekken met karton en dan mijn

kaders erop te plaatsen met compost ! 

 

Moestuin .jpg

  • Like 2
Geplaatst:

Strak plan. Veel plezier. Uitstekende tijd om aan dat soort dingen te beginnen en dan kun je in maart beginnen met de start van je moestuin. Of feb als je ook tuinbonen doet of met een tunnel, glasplaat of overkappingachtig iets.

Geplaatst:

Klinkt als een goed plan.  Sorry maar ik ben niet zo happy met de plek. Ik heb mijn vragen over het maïsveld, dat wordt machinaal geoogst denk ik? Want dan komen ze vlak langs de rand van jouw moes scheuren met dikke zware banden. Enne ik zou me ook zorgen maken over de bespuitingen of pesticiden die ze eventueel daar zullen gebruiken. Want na de mais komt er? 

  • Like 3

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Daar zeg je wat Appelvrouw, ik zou ook een stuk van die maïs af gaan zitten. Ook: als die maïs weg is straks, hoe komt de wind en überhaupt al het weer dan over jouw tuintje denderen? 

Als er volgende jaren aardappels of nog erger: van die lelies ofzo komen, dan gaat er VAAK een spuit overheen die mij te dicht bij mijn tuin zou komen dan.  

 

Edit: en met 'afsluiting' bedoel je dan een schutting zoals we daar ook al zien op de foto? 

  • Like 1
Geplaatst:

Ik woon al gans mijn leven op de boerebuiten , en de meeste moestuintjes palen hier aan een akkerland .Ik heb nog nooit iemand horen klagen ! 

In stads tuinen denk ik dan aan de gassen van auto's die ook alles vervuilen . Waar kunnen we dan nog een gezonde moestuin aanleggen ?

Geplaatst:

Dat is een goede vraag. Je hebt daar helemaal gelijk in.
Het is heel lastig en voor de meeste mensen ondoenlijk om op schone grond of in schone lucht te telen. 
Ik vind jou à.s. tuin krap op het boerenland daar is dan niks aan doen.


OT. Inderdaad kartonnen of worteldoek over het gras ( ikzelf zou opteren voor karton) en dan de bakken daarop plaatsen. Voor de paden waar je snippers op doet, daar zou je misschien wel eerst worteldoek onder kunnen doen.

Hoe hoog zou je je bakken willen maken?

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Karton met compost er op is een goede en makkelijke methode. Zelfs op ons weiland met veel onkruid ging dat prima. Wel dik genoeg (golf)karton kiezen en bij voorkeur twee lagen. Wel ongecoat karton en zonder plastic uiteraard. Kijk op marktplaats voor adresjes in je regio.

  • Like 1
Geplaatst:

Na informatie zou Mais één van de minst bespoten gewassen zijn ! Mais mag een paar jaar op dezelfde plaats staan en volgens de buur hier 

is het nu het derde seizoen dat hier Mais staat . Enkel in de begin fase zou het eens besproeid worden , maar de buur heeft nog niets opgemerkt !

Ik trouwens ook niet en woon hier sinds 1 September . Het kan misschien een goeie beschutting zijn voor een moestuin , want het kan hier strak waaien 

in deze open vlakte ! 

  • Like 2

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...