Geplaatst: 9 uren geleden9 u Ik wil me dit jaar wat meer toeleggen op het kweken van sla, met name sla, waar je de buitenste bladeren van kunt plukken. Maar veel van de pluksla zijn zachte, losse blaadje.Ik wil er een paar soorten bij, die wel geplukt kunnen worden, maar die ook stevig zijn.Een soort stevige (krop)sla, maar waar ik wel de bladeren van kan plukken.Ik zie wel een paar soorten in een zaadcatalogus, maar daar staat dan weer niet bij of ze makkelijk te plukken zijn.Heeft iemand een suggestie?
Geplaatst: 9 uren geleden9 u Zelf vind ik dat de mm bijzondere soorten sla in hun assortiment hebben @RookieHun web site is vernieuwd ; er staan foto’s met duidelijke uitleg per soort ook qua smaak/ struktuur….En ik zag op insta bij “moestuinkriebels” dat zij een soort wintersla liet zien die enorm grote bladeren maakt die zij ook inde winter steeds de buitenste bladeren oogste ( volgens mij kan dat bij iedere sla🤔) en vrij snel weer aangroeide…Ik zal kijken of ik de soort naam kan terug vinden….🤔🌱👩🍳🌱🐓🌱🌷🌱Ps; Marvel of winter is de naam van die giga blad /krop sla. 9 uren geleden9 u aangepast door Vrouwholle
Geplaatst: 7 uren geleden7 u Alleen al die naam krijg je zin in sla van! * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Geplaatst: 6 uren geleden6 u 2 uren geleden, Vrouwholle zei:Ps; Marvel of winter is de naam van die giga blad /krop sla.Dank je! Want ik heb geen wintersla meer en het zakje wat ik nog van de MM had, deed het afgelopen jaar niet meer. Ik kan hem in Duitsland bestellen. 6 uren geleden6 u aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 6 uren geleden6 u Auteur Ik heb de Marvel of Winter wel, maar die kan ik pas in augustus zaaien.Maar dan heb je ook echt een hele mooie krop.Maar ik zoek iets, dat ik nu kan zaaien en deze zomer kan eten.
Geplaatst: 5 uren geleden5 u Ik kom deze sla ook overal als Merveille d' Hiver tegen. Kun je ook gewoon in april zaaien.Eigenlijk denk ik dat je heel veel kropsla e.d. wel kunt zaaien. Eerst dik zaaien en alles ertussen weg halen (en gebruiken als pluksla) . Hou je vanzelf kroppen over die je van buiten naar binnen kunt plukken.Wonder der 4 jaargetijden kun je het hele jaar door gebruiken.Bindsla is ook een optie. Maakt dichte stevige kroppen. Of radicchio (zomer zaai).(Foto voor snelle inspiratie) 5 uren geleden5 u aangepast door woldistel Mulch! Moeder natuur houdt niet van kale grond.
Geplaatst: 3 uren geleden3 u 1 uur geleden, woldistel zei:Eerst dik zaaien en alles ertussen weg halen (en gebruiken als pluksla) . Hou je vanzelf kroppen over die je van buiten naar binnen kunt plukken.Yup, zo doe ik het ook. Zeker als je niet grote velden zaait, zitten er ook veel te veel zaden in zo’n slazakje, die anders maar oud worden. Ik doe met spinazie hetzelfde: dik zaaien, uitdunnen (en opeten), de resterende planten overhouden tot ze volwassen zijn. 3 uren geleden3 u aangepast door Tanja65 * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.