Jump to content

Citroenkomkommer!


Missmass

Recommended Posts

Dag allemaal,

 

Ongeduldige ik is alweer bezig te bedenken wat ik volgend jaar allemaal zal gaan kweken/poten/telen en ik kwam onder andere uit bij deze citroenkomkommer!

http://www.123zaden.nl/subpagina.php?merken_id=&categorie_id=42&subcategorie_id=48&produkt_id=298

en

http://www.crocus.co.uk/plants/_seeds/vegetable-seed/vegetables/kitchengarden/vegetables/gourd-family/cucumber-crystal-lemon/classid.2000015015/

 

Leuk is ie he? Heeft er hier iemand ervaring mee??

Gardening is cheaper than therapy. And you get tomatoes!

Link to comment
Share on other sites

Heel leuk, groeit ook goed.... maar vorig jaar zat er geen kraak of smaak aan. Niet als ze klein geoogst werden en ook niet als ik ze groot liet worden. Dus dit jaar niet weer gezaaid.

Misschien leuk voor de inmaak als je smaak kan toevoegen...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Missmass schreef:

Leuk is ie he? Heeft er hier iemand ervaring mee??

 

 

Citroenkomkommers moet je jong oogsten voor ze een beetje op een citroen gaan lijken want dan zijn ze al in een te rijp stadium om nog lekker te zijn. Met citroenen hebben ze niets te maken . Alleen vorm en kleur komen in rijpe toestand wat overeen met een citroen . Het is eigenlijk een gewone komkommer maar dan in bolvorm.

 

Hier nog een foto van wat rijpe citroenkomkommers die ik al eens eerder op dit forum gezet heb. Alleen in dit voor consumptie niet meer geschikt stadium zien ze er mooi uit. Oogsten moet je ze als het nog bleekgroene bolletjes zijn.

 

sl551542.jpg

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Link to comment
Share on other sites

2 jaar geleden hadden we ze ook, maar toen hadden we ze vrij groot en geel laten worden en zaten er heel veel zaden binnenin. Ze moeten dus kleiner geoogst worden, dan krijgen ze volgend jaar nog een kans. Volgens m'n oma hadden werden in haar jeugd (60-70 jaar geleden ) gewoon op de markt gele komkommers verkocht en waren er nog geen lange groene komkommers Maar dat zal wel een ander ras zijn geweest want ze zei dat er veel smaak aan zat.

Link to comment
Share on other sites

De smaak van mijn vruchtjes is gewoon heel goed hoor. Wel iets anders dan een standaard komkommer, iets zoetigs zonder echt zoet te zijn.

 

Ze zijn we vanaf het begin af aan gelig. Niet citroen geel nog maar zeker niet groenig. Zouden er in de lemon komkommers ook nog verschillende soorten/rassen zijn?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...