Maart
Vandaag nog eens een ganse dag buiten bezig geweest. Ik ben begonnen met het omzetten van het compostvat. Om één of andere reden kijk ik altijd uit naar dit werk. Waarschijnlijk door de lichaamsbeweging en dat het gewoon fantastisch is dat je zo snel resultaat ziet.
Mijn trouwe helpers waren weer talrijk aanwezig.
Daarna heb ik m'n stuk moestuin voorzien van paadjes. Enkele stenen en puin dat ik nog had weggelegd komen zo dus toch nog tot zijn nut. De mulch heb ik opzij gelegd en tussen de bloemkool, broccoli en sla gelegd. Trouwens, over de mulch gesproken. Ik heb voor de "winter" een laag compost gelegd, daarboven wat bladeren en houtsnippers als mulch. Ik kon vandaag welgeteld twee onkruiden tellen die ongelofelijk eenvoudig met wortel en al uitgetrokken konden worden. Heel wat anders dan het onkruid in de siertuin.
En maar eieren eten om de slakken tegen te gaan.
Intussen heb ik alvast wat gesnoeid in de siertuin.
Zo ziet het stuk moestuin er nu uit. In de koude bak staan de sla en de radijsjes.
Onze draad wil ik voorzien van enkele kleinfruitplanten (naast de klimplanten van m'n vrouw). Vandaag heb ik de volgende gekocht:
- Kruisbes Captivator
- Braam Chester Thornless
- Blauwe bes Goldtraube
- Framboos Glen Ample
- Framboos Zefa Herbsternte
Hopelijk valt dit mee, want ik ben zot op kleinfruit.
Ik heb ook nog de preizaailingen verspeend in een grotere pot. Geen idee of het goed gedaan is. Het enige dat ik weet is dat je als beginnend moestuinier maar beter niet met prei begint.
Aardappeltjes geplant.
Ik had nog wat uitlopers van mijn aardbeien staan. Die heb ik dan nog in een mand geplant. Ik vind het wel spijtig dat ik niet welk ras ze zijn, ik heb ze van m'n moeder gekregen en zij weet het spijtig genoeg ook niet.
Verder heb ik vandaag nog het volgende gezaaid:
- Ananaskers
- Pompoen Early Butternut
- Pompoen Atlantic Giant
- Komkommerkruid
3 Comments
Recommended Comments