Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

mijn grote appelboom op het tweede landje

Eerst even een paar foto's van deze oude dame (of heer...). Waarschijnlijk staat deze boom er al langer dan de oudste moestuinders kunnen herinneren, dus mogelijk is de boom ouder dan 35 jaar. Mogelijk ooit gesnoeid, maar dat is al heel lang geleden, zeker meer dan 10 jaar terug. Het bladerdek is dicht en er komen wel goed appels aan, maar niet zo veel dat de takken doorbuigen.

 

181013groteboomlinks42681383247927.jpg181013groteboomrechts85441383247934.jpg

 

De onderbegroeiing (die ik eventueel wil laten staan, maar gras en brandnetels gaan eruit)

181013groteboomonderbegroeiing12981383248023.jpg

 

Deze boom geeft een zurig appeltje dat op sterappel lijkt, maar de vrucht is te groot en niet plat genoeg, hoewel er wel iets roods in het vruchtvlees zit. Soms vlekjes, soms adertjes. Met een beetje meer water dan normaal geven ze een heerlijke appelmoes!! En als de appel te rijp is wordt-ie melig en wat glazig (?), maar ik vind hem dan nog steeds goed te eten.

 

En dan nog twee vraagtekens oftewel plekken waarvan ik niet weet wat ik ermee moet doen:

181013groteboomoudesnoeiwond73461383248069.jpg

een oude snoeiwond met een stuk tak dat er misschien beter uitgesneden kan worden?

 

181013groteboomschimmelpplek45701383248075.jpg

het lijkt schimmel en niemand weet hoe lang het er al zit. Kan dit kwaad?

 

De schors is niet overal netjes aangesloten, maar mogelijk is dit normaal voor oude appelbomen.

 

Dit is dus mijn "grand old lady" op het tweede landje. Ik mag tot op 5 meter van de stam bebouwen. Ik heb bij het spitten op 7 meter afstand al wortels in de grond gevonden die van deze boom moeten zijn. Daarom ben ik opgehouden met spitten binnen die 7 meter. Iemand zei dat ik de wortels best kan afkappen en gewoon tot op die 5 meter afstand diep kan spitten, de boom zou die verre wortles niet nodig hebben, maar zelf heb ik wat bedenkingen en wil liever enkel het gras keren en van het voorjaar verhoogde bakken neerzetten.

Waarom gras keren? Ik wil geen gras gaan maaien, ik wil kale zandpaadjes zoals meerderen op het complex die hebben, dat lijkt het beste te werken, dus als ik nu keer en bijhoud heb ik volgend seizoen al de gewenste paadjes.

 

Morgen foto's van mijn andere appelboom, die op het eerste landje.

5 reacties

Aanbevolen reacties

Cupcakeje

Leden

Geplaatst:

wow wat een appelboom! inderdaad een hele oude. Als je die weer een beetje liefde geeft komt er vast een mega oost aan! ik heb er geen verstand van maar ziet er fantastisch uit zo een oude appelboom!

Gast

Gast

Gasten

Geplaatst:

Een mooie boom inderdaad. Met jouw vragen kan ik je helaas niet helpen.

marijke

Leden

Geplaatst:

Heerlijk zo'n boom...ik krijg allerlei visioenen van warme zomermiddagen en dan heerlijk met een glas koel drinken in de schaduw van de boom, genietend kijkend naar je moestuin, die prachtig staat te groeien....

(Je zou zo de winter overslaan...)

Het is trouwens vervelend spul wat onder de boom groeit...ik heb het ook in een hoekje van mijn tuin, maar als je niet uitkijkt groeit het overal doorheen...

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

Dat hele vervelende spul is hondsdraf..een mooi plantje dat inderdaad erg woekert. Ik vind het wel erg mooi.

Wat me verwondert zijn al die minitakjes daartussen, zijn dat uitlopers op de wortels? Of zie ik het niet goed en zijn het stengels van onkruid? Zoiets hebben wij wel bij sommige pruimen, die moet ik steeds wegsnoeien.

Mijn sterappel is trouwens ook niet zo plat, was de appel erg "geparfumeerd"van geur?

roosmarij

Leden

Geplaatst: (aangepast)

Mijn reuk is niet zo goed, Jet, dus dat kan ik je niet vertellen. Ik vind ze gewoon heel lekker om te eten met een aangenaam zuurtje, en ik heb gemerkt dat veel mensen ze graag raapten om er iets mee te doen, met name zó uit het handje oppeuzelen. Buurman "opa Piet" vindt ze te droog voor appelmoes, zelf vind ik ze heerlijk omdat ik altijd al wat meer water bij de appels doe om te zorgen dat ze niet aanbranden

Maar Sterappel kan dus meerdere verschijningsvormen hebben dan? Volgend jaar een keer foto's maken van alle verschillende vormen die eruit komen vallen!

Die takjes lijken inderdaad op wortelopschot van de appelboom. Het is geen onkruid in ieder geval. Er zitten al een tijdje lang geen blaadjes meer aan, dus of het van de zelfde appel is of van de wortel en deze boom geënt is?? geen idee. Ik laat ze voorlopig staan en kijk wat het doet. Ik ga in ieder geval proberen of ik de lager hangende takken kan "luchtstekken" in het voorjaar, om meer mensen de kans te geven om een boompje in hun tuin te zetten.

Het gekke is dat wel meer mensen op de tuin het idee hadden om er onder te zitten, daarom staan er ook een paar stoelen en een tafel, ergens van een verlaten tuin geplukt en daar neergezet met dat doel, maar niemenad deed het. Ikke dus wel komende zomer!

De hondsdraf blijft lekker, die ga ik in bedwang (proberen te) houden. Eindelijk hondsdraf in een tuin, ik wil hem al zo lang en in mijn achtertuin overlijdt hij steeds. De rest van het onkruid gaat wel weg, zoals brandnetels en gras. Blijkbaar zijn hondsdraf en deze appelboom vriendjes, want het groeit er echt uitbundig.

 

edit 2-11-'13: volgens mijn moeder, die de appel een paar weken geleden geproefd heeft, is het geen sterappel.... ze vindt hem wel erg lekker.

aangepast door roosmarij

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.