Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Wat afwisselende maand. Het begon met een hittegolf. Toen hebben de tomaten zelfs binnen gestaan om ze te beschermen tegen de ergste hitte. Gelukkig werd het al snel wat koeler. Rond de tijd dat we op vakantie gingen 17 juli werd het volgens mij zelfs erg regenachtig. Helaas is de San Marzano tomaten plant daaraan ten onder gegaan. Deze heb ik snel verwijderd toen we weer thuis waren. De andere 4 planten gaan tot nu toe nog goed. 🤞🏻

Deze maand is ook een feestje wat betreft oogsten. Het een na het andere kan geoogst worden. Komkommers, courgettes en bij thuiskomst de eerste bonen kunnen oogsten en er volgen er binnenkort nog velen. Ook de tomaten zijn gaan kleuren terwijl wij op vakantie waren. De buren hebben er lekker van geoogst. Ook nu oogst ik iedere dag tomaten.

Voordat we op vakantie gingen heb ik niks nieuws meer gezaaid. In augustus kun je ook nog veel zaaien voor oogst in het najaar. Op deze manier had de buurman geen extra werk aan kleine zaailingen.

Het oogsten gaat de komende tijd nog wel even door. Ik zaai dan nog wat sla, rucola, snijbiet, chioggia bieten en bosuitjes om te kunnen oogsten in het najaar. De wintergroente groeien ook goed (paarse boerenkool, palmkool en spruitbroccoli).

20250731_130503.jpg

De Black Cherry en Dattolime F1.

20250731_130537.jpg

Je ziet het niet op deze afstand. Maar de bonen zitten vol met bloemen. Dus binnenkort flink bonen plukken en eten en invriezen.

20250731_130627.jpg

De tomaten plant hier linksvoor op de foto is inmiddels bijna leeggeoogst. Omdat alle tomaten geoogst zijn. Deze foto is van 31 juli. Het kleuren ging razend snel.

20250731_130652.jpg

Dit is de tomaten plant rebel alliance. Ik vind dezelfde tomaten wat minder lekker smaken. In een salade smaken ze prima. Maar vind het ook lekker om zo uit het vuistje te eten.

20250731_130720.jpg

Ook deze stambonen zitten vol met bloemen en van de boterbonen links hebben we dus al 2x bonen kunnen oogsten. De grote bulk komt er nog aan.

20250731_131107.jpg

De knolselderij groeit goed. Er zit al een mooie knol aan. Van de 6 heeft er 1 in de vakantie het opgegeven. Geen idee wat ermee is gebeurd. 5 is ook prima.

20250731_131051.jpg

De lage zonnebloemen zijn ook begonnen met bloeien. Een stuk eerder dan vorig jaar. Toen pas ergens in september bloei. Op de voorgrond heb ik de witte bosaardbeien gepland. Dit zijn zaailingen van de planten van vorig jaar.

20250731_131032.jpg

Ook de komkommer planten gaan goed. Ik denk nu zo'n 20 tot 23 komkommers geoogst en er komen er nog meer aan.

6 reacties

Aanbevolen reacties

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

En je rozemarijn staat er ook mooi bij! Welke soort is dat lage tomatenplantje en hoe smaakten die vruchtjes?

Dahli

Leden

Geplaatst:

Het ziet er allemaal zo mooi uit @Gitta ! Je bonen tegen het klimrek zijn helemaal een plaatje 😍. En die knolselderij belooft wat als je die linkerknol nu al ziet.

Gitta

Leden

Geplaatst:

@appelvrouw dankjewel. Dat lage plantje weet ik niet precies welke het is. Hij zat tussen de zaden van de Black Cherry tomaten die ik uit de biozadendoos heb gepakt. Maar de tomaatjes zijn lekker. Lekker sappig met een klein zoetje erin en de lekkeretomaten smaak.

@Dahli dankjewel. Ja, die bonen gaan echt heel veel geven dit jaar. Echt een goed bonen jaar. Ook de knolselderij heb ik niet eerder zo groot gehad. Heel blij mee.

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

12 uren geleden, Gitta zei:

tussen de zaden

Ok dat is gek. Het had dus een black cherry moeten zijn maar bleef een lage tomaat ? Een gele tomaatjes ? Ga je er wat zaadjes van nemen

Beukwood

Leden

Geplaatst:

Ik ben erg onder de indruk hoe alles er zo "topfit" bij je uitziet!

Mellie

Leden

Geplaatst:

Wat leuk om te zien Gitta!

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.