Geplaatst: 3 mei 201114 j 19 maart zaaide ik tomaten, de zaailingen werden verspeend op 3 april en 26 april gingen ze in een wat groter potje. Aanvankelijk was er duidelijk groei te merken, nu zijn ze 8 tot 10 cm. hoog en lijkt het of de groei stilstaat. Iemand een idee wat er aan de hand kan zijn of is dit een normaal verschijnsel? Peter
Geplaatst: 3 mei 201114 j heb ik ook, zelfde probleem ...is wel bladontwikkeling gekomen maar echte groei (lengte, groter worden) niet..zijn inmiddels afgehard of moet ik ze snachts toch maar binnen halen en is dat het probleem misschien?
Geplaatst: 3 mei 201114 j Eigenlijk moeten jullie blij zijn dat ze niet meer zo hard gaan.Het hangt trouwens erg van de soort af. Bij mij is er ook een hoogteverschil van 5/6 cm bij plantjes die op hetzelfde moment gezaaid zijn (16 maart).Ik plant ze zelfs twee keer om vanaf de zaaibakjes om de groei te remmen.Anders krijg je straks planten met beneden dunne steeltjes en van boven topzwaar.Tijd zat, en zeker met deze verwachtte nachttemperaturen.
Geplaatst: 3 mei 201114 j awwwh. dus niets om zorgen over te maken.heb trouwens kerstomaat en vleestomaat...zit idd variatie in ook per soort. weet wel dat tomplanten echt in recordtempo kunnen groeien (gekochte) maar dit is voor het eerst dat ik ze zaai, vandaar.
Geplaatst: 3 mei 201114 j Normaal verschijnsel als je ze verpot. De groei zal er volgende week wel weer in komen. @ Berti, als het even kan de plantjes deze week 's nachts nog even binnen zetten. Door de kou kunnen ze nog een extra schok krijgen. Brrrr.
Geplaatst: 3 mei 201114 j mooi...weten we dat ook weer...dankzij dit forum zal ze binnenhalen komende week, snachts.heb overdag wel een kasje (jampot) er overheen staan voor extra warmte...dat ook weer wel
Geplaatst: 3 mei 201114 j In die van mij zit ook weing groei ; probeer de lengte eruit te kijken maar dat werkt niet. Troostende gedachte is wel dat de planten dan stevig zijn......Ook ik heb rond die tijd gezaaid. Ga volgend jaar met de tomaten en paprika toch eens rekening houden met zaai/vrucht dagen. Heb hiervan nog weinig kaas gegeten maar lijkt me mooi meegenomen, vooral bij deze gewassen
Geplaatst: 3 mei 201114 j Het is nog zo vroeg net begin Mei, die groei die komt heus maar straks Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 3 mei 201114 j denk dat het ook komt omdat bij tuincentra de planten al zo groot zijn. kan je nagaan hoe vroeg DIE gezaaid worden.....
Geplaatst: 3 mei 201114 j Hangt ook van de omstandigheden waar ze in gekweekt zijn he. Wat is onkruid?Iets wat je niet moet zaaien maar toch uitkomt.
Geplaatst: 3 mei 201114 j Auteur Dan moet ik maar gewoon geduld hebben.In ieder geval bedankt voor de reacties. Groet, Peter
Geplaatst: 3 mei 201114 j als ze het 's nachts te koud hebben willen ze ook nog weleens vertragen in groei en dat merk je dan ook iets in de oogst. Maar op zich zullen ze zich vanzelf wel weer herstellen als de nachttemperaturen weer hoger worden.
Geplaatst: 3 mei 201114 j denk dat het ook komt omdat bij tuincentra de planten al zo groot zijn. kan je nagaan hoe vroeg DIE gezaaid worden..... Dat is bijna ZIEK om te zien... laatst lage paprikaplantjes (30 cm) met VIER volwassen rode en groene paprika's (minimaal 12cm of groter) ... in 1 klap was ik niet meer jaloers op het tuincentrum... dit was gewoon buiten proportie, bijna een freak-show... http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 3 mei 201114 j Ja Jasmin, ze hopen dat je dan overstag gaat om ze te kopen. Die zijn in de winter al kas geweekt met kunstmest, kunstlicht etc. Valt bij mij niet meer onder biologisch. Daar door hebben ze een voorsprong met als nadeel dat ze eigenlijk voor de kas zijn bedoeld en niet voor buiten.
Geplaatst: 3 mei 201114 j en omdat ze sneller slap zijn ga je nog is stokjes, ijzerdraad, voeding etc kopen! Precies wat ze willen! > Planten kopen? Doe het bewust!
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.